Msze Święte

KOBYLNICA

Msze św. w niedzielę

7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

Msze św. w dzień powszedni
9:00 i 18:00

w okresie letnim od maja do września

7:00 i 18:00

Podczas Mszy św. jest

możliwość przystąpienia do spowiedzi


ŁOSINO

Msza św. w niedzielę

9:00


SIERAKOWO

Msza św. w niedzielę

10:30

Msza św. w czwartek

16:00


BOLESŁAWICE

 Msza św. w niedzielę 

12:00

 

Kontakt

Kancelaria parafialna czynna w:

Podana godzina jest orientacyjna - kancelaria jest czynna po Liturgii wieczornej 

Poniedziałek w godzinach 18:30-19:00

Środę w godzinach 18:30-19:00

Piątek w godzinach 18:30-19:00

W czasie kolędy pn, śr, pt 9:30-10:30

 

Dane kontaktowe:

 ul. Główna 65

76-251 Kobylnica

 

Nr telefonu: 59 842 90 29


Nr konta parafialnego:
BS Sławno Filia w Kobylnicy
nr 16 9317 0002 0090 1554 2000 0010

Polecamy

12 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 CZERWCA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

 

2.      Dzisiaj po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na katolickie uczelnie naszej diecezji.

 

3.      Rozpoczęły się wakacje. Niech na naszych wakacyjnych drogach nie zabraknie modlitwy i radosnego przebywania z Bogiem na niedzielnych Eucharystiach.

 

4.      W poniedziałek, 24 czerwca obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Imieniny obchodzi nasz pan organista. Panu Janowi życzymy błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

5.      W tym dniu przypada również miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. O 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Wspomożenia Wiernych.

 

6.      W sobotę, 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza Święta o godz. 7.00 i 18.00. Łączymy się w tym dniu z następcą świętego Piotra na Stolicy Apostolskiej – papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ks. Piotrze, który obchodzi swoje imieniny. Zapraszamy w tym dniu wszystkich Parafian na Mszę świętą o godz. 18.00, szczególnie ministrantów i dzieci, które w tym roku ukończyły trzecią klasę.

7.      W niedzielę, 30 czerwca ostatni dzień miesiąca, zakończenie nabożeństw czerwcowych, oraz wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy świętej wieczornej ucałowanie relikwii naszego patrona młodzieży.

 

8.    W czasie wakacji w Bolesławicach od 7 lipca do 15 sierpnia nie będzie Mszy świętych niedzielnych.

 

9.  Kancelaria parafialna na czas wakacji będzie czynna w środy i piątki od 18.30.

 

10.          Zapraszamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

 

11.   W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Sebastian Gołąb z Bolesławic i Aleksandra Walentynowicz z Bolesławic – zap. I.

1.     Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych i opieki NMP, a miłym gościom dobrego odpoczynku.

11 NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 CZERWCA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

1.      Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie.

 

2.      W piątek 21 czerwca kończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli i katechetów na Mszę świętą w czwartek na godz. 18.00. Msza święta będzie w intencji Dyrekcji szkoły, pracowników, dzieci i młodzieży. Na tej Mszy świętej będzie okazja do spowiedzi, prosimy też, aby dzieci i młodzież spowiadała się na każdej Mszy świętej w tygodniu, by rozpocząć czas wakacji z Panem Bogiem. Życzymy im dobrego wypoczynku.

 

3.      W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na Katolickie uczelnie Archidiecezji Szczecińskiej.

 

4.      Trwa budowa kaplicy filialnej w Bolesławicach. W tym tygodniu rozpoczniemy kłaść dachówkę. Prosimy o składanie ofiar na ten szczytny cel. W Kobylnicy przy wyjściu z kościoła jest umieszczona skarbonka, do której można składać ofiary. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary. Również trwają prace przy budowie nowej części cmentarza parafialnego. W najbliższym czasie chcielibyśmy rozpocząć prace przy alejkach.

 

5.      Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

6.      Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki Maryi.

 

 

 

 

10 NIEDZIELA ZWYKŁA – 09 CZERWCA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.    Przeżyliśmy oktawę Bożego Ciała i nasz odpust parafialny. Z serca pragniemy podziękować wszystkim, którzy wiernie trwali przy Chrystusie Eucharystycznym. Niech przez tę pokorną modlitwę dzieje się dobro w całej naszej parafii.

 

2.    W dzisiejszą niedzielę przeżywamy jubileusz 25 lecia kapłaństwa ks. Krzysztofa Nestoruka z Gruzji. Czcigodny jubilat odprawi Mszę świętą o godz. 10.30, a na każdej Mszy świętej będzie głosił kazania. Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na powstający dom dla ubogiej młodzieży w Gruzji.

 

3.    Wczoraj miał odbyć się  festyn z okazji Dnia Dziecka, budowy nowej kaplicy i poświęcenia nowego krzyża w Bolesławicach. Ze względu na śmierć wójta gminy Leszka Kulińskiego została odprawiona Msza święta i poświęciliśmy nowy krzyż w Bolesławicach.

 

4.    W kościele w Kobylnicy stoi puszka na ofiary dla budującej się kaplicy w Bolesławicach. Ostatnio złożono dar w wysokości 1.258 złotych. Z serca dziękujemy za wszelkie ofiary. Obecnie zbieramy pieniądze na powstający dach.

 

5.    Trwa miesiąc czerwiec, czas szczególnej czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie.

 

6.    W czwartek 13 czerwca jak co miesiąc wspominamy Matkę Bożą Fatimską. Po Mszy świętej o godz. 18.00 nabożeństwo i procesja wokół kościoła. W tym dniu księża z naszej parafii obchodzą pamiątkę rocznicy swoich święceń.

 

7.    W czwartek 13.06. zapraszamy młodzież klas ósmych na godz. 18.00 na Mszę świętą i ostatnie spotkanie formacyjne w tym roku katechetycznym. Obecność obowiązkowa.

 

8.    Sierakowo. W czwartek 13.06. o godz. 16.00 Msza święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.

 

9.    Nasze Oratorium organizuje w wakacje półkolonie dla dzieci z klas od drugiej do czwartej szkoły podstawowej. Termin półkolonii od 1 do 5 lipca. Koszt od osoby 400 zł. Zapisy i szczegóły u ks. Piotra.

 

10.         Ofiary zbierane podczas Mszy świętych są przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii. Za wszelkie dobro duchowe i materialne składamy z serca podziękowanie.

 

11.         Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego,

 

12.          Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

13.             W tym tygodniu odeszli do wieczności: wójt naszej gminy Leszek Kuliński l. 66 Jarosław Budzik l. 59 z Kobylnicy, pogrzeb we wtorek o godz. 11.00 i Justyna Górka l. 33 z Kończewa. Pogrzeb w środę o godz. 12.00 w Sierakowie.

 

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – CZWARTEK, 30.05.2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     Dzisiaj w Kościele uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy o godz. 10.30 udamy się ulicami Kobylnicy w procesji do czterech ołtarzy. Zapraszamy do jak najliczniejszego, aktywnego udziału.

 

2.     Dzisiaj nie ma Mszy świętej o 18.00.

 

3.     Jutro, 31 maja, ostatnie nabożeństwo majowe. Jutro również przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą i procesję Oktawy Bożego Ciała.

 

4.     W najbliższą sobotę – pierwsza sobota miesiąca modlimy się wraz z Niepokalaną
o czyste i dobre serca dla dzieci, z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.  zapraszamy przede wszystkim dzieci z rodzicami. Comiesięczna Msza święta ku czci NS NMP o godz. 9.00. Będzie również Msza święta o 7.00 i 18.00.

 

5.     W pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca w świątyniach naszej parafii o zwykłej porze. W czerwcu modlimy się za ludzi starszych, chorych i samotnych.

 

6.     W niedzielę, 09 czerwca o godz. 10.30 Mszę świętą jubileuszową z okazji 25 lecia kapłaństwa odprawi znany naszym parafianom ks. misjonarz z Gruzji Krzysztof Nestoruk, który przez całą niedzielę będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na powstający Dom dla ubogich dzieci i  młodzieży.

 

7.     Przez najbliższy tydzień (do czwartku włącznie) będziemy przeżywać „oktawę Bożego Ciała”. Na czas oktawy nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną będzie po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, ministrantów i młodzież, wszystkich drogich wiernych. Niech udział
w tych procesjach będzie wyrazem naszej wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 

8.     06 czerwca w czwartek, zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków.

 

9.     W piątek, 07 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – odpust
w naszym kościele parafialnym. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich na nasze święto parafialne. W tym dniu z racji uroczystości i odpustu Kościół daje dyspensę od pokarmów mięsnych.

 

 

 

 

Podziękowania:

Panu Bogu za dar dzisiejszej pogody i czas, jaki nam daje

Pragnę bardzo serdecznie podziękować za przygotowanie naszej dzisiejszej uroczystości.

1.     Kapłanom - Andrzejowi, Januszowi, Piotrowi i Leszkowi

2.     Salezjanom Współpracownikom

3.     Wszystkim Członkom Żywego Różańca

4.     Ministrantom

5.     Całemu orszakowi procesyjnemu, Paniom katechetkom z dziećmi sypiącymi kwiaty

6.     Panu Organiście

7.     Panu Kościelnemu

8.     Wszystkim, którzy włożyli tyle trudu i serca w przygotowanie i godne ustrojenie ołtarzy

9.     Straży Gminnej i Policji, która zadbała o bezpieczeństwo w procesji

10.                       Wszystkim wam, drodzy bracia i siostry, za ustrojenie domów i przygotowanie serc na przywitanie Chrystusa Eucharystycznego

 

9 NIEDZIELA ZWYKŁA – 02.06.2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     Trwa oktawa Bożego Ciała. Na czas oktawy nabożeństwo czerwcowe
z procesją eucharystyczną będzie po Mszy świętej wieczornej
. Zapraszamy wszystkich drogich wiernych.

 

2.     Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się za ludzi starszych, chorych i samotnych z naszej parafii.

 

3.     Ks. Leszek w poniedziałek 3 czerwca obchodzi swoje imieniny. Dostojny solenizant odprawi Mszę świętą w Kobylnicy w poniedziałek o godz.18.00, a w Łosinie i Sierakowie w niedzielę 9 czerwca.

 

4.     W czwartek, 06 czerwca pierwszy czwartek miesiąca i zakończenie Oktawy Bożego Ciała, po procesji poświęcenie wianków. Po Mszy świętej spotkanie rodziców
i ministrantów z księdzem opiekunem.

 

5.     W Piewrszy Piątek miesiąca, 07 czerwca odwiedziny chorych od godz. 9.00. W naszej parafii Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – główny odpust parafialny. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. por. Arnold Zimnicki proboszcz parafii wojskowej w Słupsku, salezjanin. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich drogich parafian.

 

6.     W niedzielę, 09 czerwca o godz. 10.30 Mszę świętą jubileuszową z okazji 25 lecia kapłaństwa odprawi znany naszym parafianom ks. misjonarz z Gruzji Krzysztof Nestoruk, który przez całą niedzielę będzie głosił Słowo Boże. Po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na powstający Dom dla ubogich dzieci i  młodzieży.

 

7.     Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

8.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

9.     W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

Adam Osowski, kawaler z Sierakowa i Anna Krause, panna zam. Kozy - zap. II

 

10.           W Ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Jarosław Kierbic l. 51 z Kończewa.

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.....

 

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 26 maja 2024

 

Ogłoszenia parafialne

 

1.     Dzisiaj w Kościele uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień obchodzimy jako Dzień Dziękczynienia. uczmy się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami.

 

2.     W dniu dzisiejszym zapraszamy wszystkich, którym drogie jest życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci na Radosny Marsz dla Życia. Nasza parafia zbiera się przy kościele św. M. Kolbego o godz. 11.00 i wspólnie wyruszamy ulicami Słupska do kościoła Mariackiego.

 

3.     Jednocześnie z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Matki serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg powołał już do siebie. Dziękujemy mamom za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie. Dzisiaj po każdej Mszy świętej ministranci rozprowadzają ciasto dla "mamusi i rodziny". Dochód zebrany z tej inicjatywy jest przeznaczony na wakacje dla ministrantów.

 

4.     Dzisiaj dzieci z klas czwartych o godz. 13.30 w Kobylnicy przeżywają Pierwszą Rocznicę Komunii świętej. Serdecznie zapraszamy, szczególnie ich rodziny i parafian.

 

5.     Po Mszach świętych dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy na Boże Ciało.

 

6.     W czwartek 30 maja – uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w naszej parafii odprawiane  będą wg następującego rozkładu:

Kobylnica – 7.00; 9.00 i 10.30;

Łosino - 9.00

Sierakowo – 10.30

 

7.     W Kobylnicy po Mszy św. o godz. 10.30 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Ołtarze będą w następujących miejscach:

- pierwszy – przy kapliczce

- drugi – przy ulicy Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

- trzeci – przy zbiegu ulic Sportowej i Wodnej,

- czwarty – na placu przykościelnym

 

8.     W Sierakowie wzorem lat ubiegłych procesja Bożego Ciała będzie po Mszy św.
o godz. 10.30.

 

9.     Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy
i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Niech nasze świętowanie będzie wyrazem szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

 

10.                W związku z procesją Bożego Ciała prosimy orszak procesyjny o przygotowanie sztandarów i baldachimu, ministrantów o przygotowanie liturgii.

 

11.                Na spotkanie z Panią Joanną i próbę sypania kwiatków dla dzieci z klas II, III i IV zapraszamy we wtorek, 28 maja na godz. 16.30 w naszym kościele

 

12.                W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy wszystkich na Mszę świętą
i procesję Oktawy Bożego Ciała.

 

13.                W tym tygodniu Pierwsza sobota miesiąca. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo o godz. 9.00. W tym dniu będzie również Msza o 7.00.

 

14.                Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca zmiana Tajemnic Różańcowych o zwykłej porze.

 

15.                 Ks. Leszek 3 czerwca w poniedziałek będzie obchodził swoje imieniny. Dostojny solenizant odprawi Mszę świętą w dniu swoich imienin o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy. Ks. Leszek w Łosinie i Sierakowie będzie odprawiał Mszę świętą 9 czerwca.

 

16.                 Z radością pragniemy zaprosić na jubileusz 25-lecia kapłaństwa.  Swoje święto obchodzi ks. Krzysztof Nestoruk pracujący w Gruzji. Zacny jubilat odprawi
Mszę świętą  w niedzielę 9 czerwca o godz. 10.30. To piękna okazja do wyrażenia wdzięczności kapłanowi, który zostawia tutaj część swego serca, bo przecież za każdym razem kiedy jest w Polsce pomaga duszpastersko w naszej parafii. Po każdej Mszy 9 czerwca będziemy zbierali ofiary do puszek na dzieło, które powstaje w Gruzji.

 

17.                Zachęcamy do udziału w festynie w Bolesławicach 8 czerwca z okazji Dnia Dziecka, budowy nowej kaplicy i poświęcenia nowego krzyża. Festyn rozpocznie się Mszą świętą o godz. 14.00. Dochód z festynu będzie przeznaczony na budowę dachu kaplicy.

 

18.           W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Adam Osowski z Sierakowa i Anna Krause zam. Kozy - zap. I

Adrian Ueck z Kobylnicy i Zuzanna Patkowska z Kobylnicy - zap. II

Damian Myślak ze Słupska i Pamela Czyżkowska z Kobylnicy - zap. II

19.                W tym tygodniu odeszli do wieczności: Danuta Rozental l.90 z Kobylnicy i Ala Wagner l. 82 ze Słupska.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 19 MAJA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich. Kończy się okres wielkanocny.

 

2.       Wczoraj ostatnia grupa dzieci z naszej parafii przystąpiła do Pierwszej Komunii świętej. Biały tydzień dla tych dzieci w niedzielę o godz. 12.00, a w dni powszednie od poniedziałku do piątku o 17.30. Od wszystkich dzieci i rodziców otrzymaliśmy dar ołtarza w formie nagłośnienia pielgrzymkowego. Koszt sprzętu wynosił 7 tys. zł. Serdecznie dziękujemy.

 

3.       Jutro – drugi dzień Zielonych Świąt –  święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte w kościele parafialnym o godzinie 7.00 i 18.00.

 

4.       Salezjanów Współpracowników i wszystkich zaangażowanych w Oratorium zapraszamy wyjątkowo 23 maja w czwartek na 19.00 do Oratorium.

 

5.       W piątek, 24 maja, w parafiach, gdzie pracują salezjanie uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W naszej parafii mamy kaplicę pod wezwaniem Wspomożenia Wiernych w Łosinie. Dlatego też serdecznie zapraszamy wszystkich drogich parafian na Mszę świętą odpustową 24 maja o godz. 17.00 do Łosina. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Wojciech Lipowicz salezjanin ze Słupska.

 

6.       Bardzo serdecznie zapraszamy rodziców i dzieci, które w zeszłym roku przeżywały uroczystość Pierwszej Komunii świętej na rocznicę Pierwszej Komunii  w niedzielę, 26 maja na godz. 13.30 do Kobylnicy. Próba w czwartek o g. 19.00. Spowiedź, w sobotę, 25 maja, o godz. 19.00.

 

7.       W przyszłą niedzielę, 26 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia obchodzimy też Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał do wieczności. Po Mszach świętych ministranci będą rozprowadzać "ciasto dla mamusi i całej rodziny". Środki zebrane będą przeznaczone na dofinansowanie wakacji dla ministrantów.

 

8.       Również w niedzielę za tydzień zapraszamy wszystkich, którym drogie jest życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci na  Marsz dla Życia i Rodziny. Nasza parafia zbiera się przy kościele św. M. Kolbego o godz. 11.00 i wspólnie wyruszamy ulicami Słupska do kościoła Mariackiego na Mszę świętą.

 

9. Zachęcamy do udziału w festynie 8 czerwca z okazji Dnia Dziecka, budowy nowej kaplicy i poświęcenia nowego krzyża w Bolesławicach. Dochód z festynu będzie przeznaczony na budowę dachu kaplicy. Podczas festynu odbędzie się licytacja różnych przedmiotów. Będziemy wdzięczni za wszelkie fanty przeznaczone na ten cel. Dochód w całości przeznaczony na budowę kaplicy w Bolesławicach. W sprawie wszelkich przedmiotów i fantów można kontaktować się z panem Leonem nr tel. 601 656 973 i z panem Wojciechem nr 604 952 547.

 

10. Pragniemy już teraz zaprosić wszystkich drogich parafian na Uroczystość Bożego Ciała, która przypada 30 maja. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała do ołtarzy w następujących miejscach:

 

- pierwszy – przy kapliczce

- drugi – przy ul. Głównej i Sportowej /przy krzyżu/

- trzeci – na zbiegu ulic Sportowej i Wodnej

- czwarty – na placu przykościelnym

 

11. Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Prosimy dzieci Pierwszokomunijne i Rocznicowe  do sypania kwiatów i starszych do orszaku procesyjnego. Dzisiaj i w przyszłą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na kwiaty do ołtarzy.

 

12. Odpust parafialny Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy 7 czerwca w piątek o godz. 18.00. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. por. Arnold Zimnicki salezjanin ze Słupska. Wszystkich Parafian już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

 

13. W SierakowieBoże Ciało w kościele o godz. 10.30. Po Mszy świętej jak co roku procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. W związku z założeniem nowej studni i przyłącza wody na cmentarzu, której koszt wynosi 12 tys. złotych, prosimy o składanie ofiar do puszek przez kilka kolejnych niedziel w miarę swoich możliwości. Za wszelkie ofiary składamy podziękowania.

 

14. Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy życzenia wszelkich łask i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych, a za dobro, jakiego doświadczamy pragniemy wszystkim złożyć z serca podziękowania z darem modlitwy.

16. W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

 

Adrian Ueck z Kobylnicy i Zuzanna Patkowska z Kobylnicy - zap. I

Damian Myślak ze Słupska i Pamela Czyżkowska z Kobylnicy - zap. I

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 12 MAJA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Wraz z całym Kościołem Powszechnym przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W piątek rozpoczęliśmy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy.

 

2.       W poniedziałek 13 maja po Mszy świętej o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwa Fatimskie, które będą odbywały się każdego 13 dnia miesiąca do października włącznie.

 

3.       Sierakowo. W czwartek 16 maja o godz. 16.00 Pierwsza Rocznica Pierwszej Komunii świętej. Spowiedź dla tych dzieci w czwartek o 15.30. Zapraszamy rodziny tych dzieci na tę szczególną uroczystość.

 

4.       W piątek, 17 maja o godz. 19.00 w kościele w Kobylnicy spowiedź dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 

5.       W przyszłą sobotę 18 maja o godz. 10.00 i 11.30 w Kobylnicy kolejna grupa dzieci będzie przeżywała uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

 

6.       Biały Tydzień dla dzieci Pierwszokomunijnych trwa od niedzieli do piątku. W niedzielę zapraszamy dzieci na godz. 12.00, w pozostałe dni na 17.30 na majowe i Mszę świętą o 18.00.

 

7.       Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza w sobotę 18 maja na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie odbędzie się w Sanktuarium św. Józefa w Słupsku. Rozpocznie je Msza święta o 18.30. Oprawą muzyczną zajmie się zespół "Yam Kinneret".

 

8.       W niedzielę 26 maja na Mszy św. o godz. 13.30 w Kobylnicy będziemy przeżywać wraz z rodzicami i dziećmi z klas czwartych rocznicę I Komunii świętej. To zaproszenie Chrystusa do ich serc i rodzin niech owocuje pięknymi darami łaski Bożej w codziennym życiu.

 

9.       Serdecznie zapraszamy na Marsz dla Życia i Rodziny, który odbędzie się w niedzielę 26 maja o g. 11.00 przed kościołem św. Maksymiliana. O szczegółach podamy informacje w przyszłą niedzielę.

 

10.  W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada na 30 maja. Procesja Bożego Ciała w Kobylnicy będzie przebiegała tą samą trasą co w roku ubiegłym.

 

11.  Bardzo prosimy aby wszyscy parafianie włączyli się w przygotowanie ołtarzy
i udekorowanie domów i ulic naszych miejscowości. Ołtarz przy kościele tradycyjnie przygotowują Salezjanie Współpracownicy. Niech nasze świętowanie będzie wyrazem szacunku dla Chrystusa Eucharystycznego, który chce być obecny szczególnie w dniach oktawy blisko każdego z nas.

 

12.  Zachęcamy do udziału w festynie 8 czerwca z okazji Dnia Dziecka, budowy nowej kaplicy i poświęcenia nowego krzyża w Bolesławicach. Dochód z festynu będzie przeznaczony na budowę dachu kaplicy. Podczas festynu odbędzie się licytacja różnych przedmiotów. Będziemy wdzięczni za wszelkie fanty przeznaczone na ten cel. Dochód w całości przeznaczony na budowę kaplicy w Bolesławicach. W sprawie wszelkich przedmiotów i fantów można kontaktować się z panem Leonem nr tel. 601 656 973 i z panem Wojciechem nr 604 952 547. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.

 

13.  Zachęcamy do lektury "Gościa Niedzielnego".

 

14.  Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Błogosławieństwa Bożego i opieki NMP. Za wszelkie otrzymane dobro niech Pan Wam błogosławi.

 

6 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 05 MAJA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. W naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, oraz za naszego kleryka Dariusza.

 

2.       Od jutra w poniedziałek w dni powszednie w Kobylnicy Msza święta poranna o godz. 7.00. Nie będzie Mszy o godz. 9.00.

 

3.       W środę, 08 maja, uroczystość św. Stanisława Biskupa i męczennika – patrona naszej Ojczyzny. Niech ten święty patron wyprasza nam wszystkim wierność
i potrzebne łaski na drogach codzienności.

 

4.       10 maja z racji I piątku i odwiedziny chorych od godz. 9.00. Msza św. dla dzieci
o 16.30 z możliwością spowiedzi świętej.

 

5.       W sobotę, 11 maja o godz. 10.00, 11.30 i 13.00 w Kobylnicy Pierwsza Komunia święta, a w Sierakowie o 11.00. Spowiedź dla dzieci z Kobylnicy i ich rodzin w piątek 10 maja o godz. 19.00, a dla dzieci z i ich rodzin z Sierakowa w czwartek o 16.00.

 

6.       W przyszłą sobotę 18 maja o godz. 10.00 i 11.30 kolejna grupa dzieci z Kobylnicy będzie przeżywała  uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

 

7.       Trwa miesiąc maj, czas poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

 

8.       Już dzisiaj pragniemy poinformować i zaprosić wszystkich Parafian na festyn  8 czerwca, który odbędzie się w Bolesławicach o godz. 14.00. Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą o godz. 14.00, następnie poświęcenie nowego krzyża na placu budowy kaplicy i zabawa, która połączona zostanie z Dniem Dziecka. Wszelki dochód z festynu przeznaczony jest na wykonanie dachu kaplicy.

 

9.       Sierakowo. Na cmentarzu w Sierakowie w tym tygodniu rozpoczną się prace  podłączenia nowego źródła wody i studni. Koszt ma wynosić 12 tys. złotych. Natomiast renowacja kościoła w Sierakowie rozpocznie się w czerwcu. Prosimy mieszkańców Sierakowa i Kończewa o wsparcie tej inwestycji.

 

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi.

 

11.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Ryszard Fiecek l. 82 z Kończewa.

12.                       Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

5 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28 KWIETNIA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

1.       W środę 1 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe z Litanią loretańską codziennie o godzinie 17.30.

 

2.        Weźmy w nich udział, a także odmawiajmy tę litanię indywidualnie lub ze znajomymi i rodziną, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

 

3.       W piątek, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to święto państwowe. Msze święte według niedzielnego rozkładu.

 

4.       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W czwartek na godz. 17.30 zapraszamy ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie w Oratorium. Z racji uroczystości 3 maja nabożeństwo I piątku i odwiedziny chorych zostały przełożone na następny piątek 10 maja. W sobotę Msza święta ku czci Niepokalanego Serca NMP z nabożeństwem o godz. 9.00.

 

5.       W sobotę, 4 maja – obchodzimy wspomnienie świętego Floriana, męczennika z początku IV wieku, który jest patronem strażaków. Z tej racji składamy wszystkim strażakom z naszej parafii najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa za przyczyną ich świętego patrona.

 

6.       W następną niedzielę w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

7.       Od 6 maja w dni powszednie Msze poranne będą odprawiane o godz. 7.00.

 

8.       Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

9.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

10.  Za wszelkie dobro duchowe i materialne niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim błogosławi.

 

11.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Helena Łazińska l. 97 z Kobylnicy i Andrzej Popławski l. 70 z Bolesławic - pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00.

 

                           Wieczny odpoczynek racz im dać Panie......

 

4 NIEDZIELA WIELKANOCNA – 21 KWIETNIA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Kościół przeżywa dziś niedzielę Dobrego Pasterza. Dzień dzisiejszy poświęcony jest modlitwie o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna się również tydzień modlitwy o powołania z naszej wspólnoty parafialnej. Niech nasza modlitwa i pamięć towarzyszy tym, którzy usłyszeli wezwanie Chrystusa i pragną iść drogą ewangelicznego wołania.

 

2.  We wtorek, 23 kwietnia uroczystość świętego Wojciecha – Patrona naszej Ojczyzny
i Diecezji. Zwracajmy się z gorącą modlitwą przez orędownictwo świętego Wojciecha, aby ofiara jego męczeńskiej śmierci ciągle ożywiała wiarę Polaków.

3.  W środę, 24 kwietnia comiesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. O 17.30 nabożeństwo, o 18.00 Msza święta w intencji wszystkich dobrodziejów. Po Mszy spotkanie z Salezjanami Współpracownikami i zaangażowanymi w pracę z dziećmi i młodzieżą naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

 

4.  W czwartek 25 kwietnia uroczystość św. Marka. Modlimy się o dobre urodzaje i za ludzi pracujących na roli. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. proboszcz, który odprawi w Kobylnicy Mszę świętą o godz. 18.00.

 

5.  W najbliższą sobotę będziemy malowali kościół w Kobylnicy. W piątek po Mszy wieczornej zapraszamy chętnych do pomocy przy ściąganiu drogi krzyżowej i obrazów.

 

6.  Bolesławice. Trwają prace przy budowie kaplicy w Bolesławicach. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i poświęcającym się temu dziełu. Polecamy się ofiarności na budowę nowej świątyni.

 

7.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

8.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od Zmartwychwstałego Pana. Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię i parafię pragniemy z serca podziękować.

 

9.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Danuta Sulikowska l. 68 z Kobylnicy.

 

                              Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie....

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14.04.2024

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.       Niedziela dzisiejsza przeżywana jest jako Niedziela Biblijna i początek Tygodnia Biblijnego. Niech ta Święta Księga towarzyszy nam każdego dnia, w każdej modlitwie. Nie rozstawajmy się z owym najwspanialszym listem Boga do człowieka

 

2.       Dziś zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę świętą o godz. 12.00. Po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

3.       Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele remontowe w parafii. Obecnie trwają prace na plebanii i przygotowanie terenu pod parking przy nowej części cmentarza. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

4.       Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na cele charytatywne w diecezji i naszej parafii.

 

5.       Od poniedziałku do piątku na godz. 17.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

 

6.       Już dzisiaj informujemy, że od pierwszego poniedziałku maja do ostatniego dnia października Msze święte poranne będą odbywały się o godz. 7.00. Natomiast w pierwsze soboty miesiąca będzie dodatkowa Msza święta o godz. 9.00.

 

7.       Bolesławice. W tym tygodniu po krótkiej przerwie rozpoczęliśmy prace przy budowie kaplicy w Bolesławicach. Za wszelkie ofiary składamy Bóg zapłać i polecamy się ofiarności mieszkańców Bolesławic i całej parafii.

 

8.       Można zaopatrzyć się w bieżący numer „Gościa Niedzielnego”.

 

9.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od Zmartwychwstałego Pana. Za troskę duchową i materialną o naszą świątynię i parafię pragniemy z serca podziękować.

 

 

 

2 NIEDZIELA WIELKANOCNA – MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 07.04.2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiejsza Niedziela poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu. „W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój a człowiek szczęście – Bądźcie świadkami miłosierdzia” wzywał nasz rodak św. Jan Paweł II. To wołanie Papieża Polaka jest nie tylko aktualne w dzisiejszym neopogańskim świecie ale stanowi również wielkie zadanie dla każdego z nas wierzących. Zmiana Tajemnic Różańcowych o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej, ich rodziców i bliskich.

 

2.       Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy serdecznie wszystkich na nabożeństwo Godziny Miłosierdzia w naszej świątyni.

 

3.       Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej obchodzi dzisiaj swoje święto patronalne. Skarbonki z jałmużną wielkopostną prosimy złożyć przy ołtarzu.

 

4.       Jutro w poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Chętnych, którzy chcieliby podjąć się duchowej adopcji dziecka poczętego prosimy o zapisy w zakrystii. Msze święte według stałego porządku.

 

5.       W przyszłą niedzielę 14 kwietnia na godz. 12.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie rodziców z ks. Piotrem.

 

6.       W następną niedzielę zbieramy ofiary do puszek na cele charytatywne naszej diecezji i parafii.

 

7.       Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”. Niech nie zabraknie głosu Kościoła w naszych domach.

 

8.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask od Zmartwychwstałego Pana.

 

 

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 31.03.2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Niech radość Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa napełnia nasze serca światłem nowego życia. Z okazji Świąt Wielkanocnych, jako Salezjanie posługujący w Parafii Kobylnica składamy całej wspólnocie parafialnej i wszystkim drogim gościom najserdeczniejsze życzenia pokoju serca i wytrwałości w dążeniu do zbawienia. Niech ten święty czas zwycięstwa życia nad śmiercią będzie pełen radości, miłości i pokoju.

 

2.       Pragnę z serca podziękować:

- kapłanom: Januszowi, Andrzejowi, Piotrowi, Leszkowi i naszemu Gościowi z Gruzji ks. Krzysztofowi za posługę sakramentalną i zaangażowanie, ministrantom, Salezjanom Współpracownikom, panom organistom i panu kościelnemu, wszystkim, którzy włożyli trud i serce w przygotowanie naszych świątyń i dekoracji.

 

(w Sierakowie) Składamy serdeczne podziękowanie na ręce Pana Komendanta OSP
z Sierakowa dla wszystkich strażaków, którzy podjęli straż przy Grobie Pańskim. Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi waszej ofiarnej służbie dla naszej społeczności.

 

3.       W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy na Mszę świętą poranną
o godz. 6.00 z procesją eucharystyczną. Nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00
w Kobylnicy. W drugi dzień Świąt Wielkanocy – poniedziałek, Msze święte wg. rozkładu niedzielnego. Rozpoczynamy Oktawę Wielkiej Nocy.

 

4.       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 17.30 nabożeństwo i Msza święta oraz comiesięczne spotkanie rodziców i ministrantów z ks. Piotrem.

 

5.       W I piątek o 16.30 Msza święta dla dzieci z okazją do spowiedzi. O 17.30 nabożeństwo i również okazja do spowiedzi dla starszych.

 

6.       W I sobotę miesiąca Msza święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi o 9.00. Serdecznie zapraszamy.

 

7.       W piątek 5 kwietnia na godz. 18.00 zapraszamy młodzież klas ósmych przygotowujących się do bierzmowania. Po Mszy świętej w Kobylnicy spotkanie. Obecność obowiązkowa.

 

8.       W Poniedziałek Wielkanocny zbieramy ofiary do puszek na KUL i uczelnie katolickie Archidiecezji Szczecińskiej.

 

9.       Za tydzień 7 kwietnia będziemy obchodzić Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy wieczornej odmawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.
W niedzielę 7 kwietnia o godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Jest to patronalny dzień Caritas Polska. Do kościoła przynosimy skarbonki z jałmużną postną, które były rozprowadzane w Wielkim Poście.

 

 

NIEDZIELA PALMOWA – MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. odbywa się poświecenie palm. Rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień.

 

2.       Spowiedź św. w Wielkim Tygodniu:

        Sierakowo - w poniedziałek od g. 17.30 do 18.00

        Kobylnica - we wtorek i środę od g. 17.30 do 18.30

 

3.       Sierakowo Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek  na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościoła.

 

4.       W środę po Mszy świętej zapraszamy Salezjanów Współpracowników i wszystkich chętnych do dekorowania kościoła.

 

5.       W przyszłą niedzielę zmiana czasu. W nocy przesuwamy zegarki z godziny 2 na 3. W związku z tym w Niedzielę Wielkanocną wstajemy o godzinę wcześniej.

 

6.       Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

7.       Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Kobylnicy:

 

1.       W Wielki Czwartek – uroczysta Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godziny 20.00.

 

2.       W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii – adoracja przy Grobie Pańskim do 21.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla wszystkich o godz. 15.00 (spowiedź św. od 15.00 – 16.00)

 

3.       W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna!

 

4.       W Wielką Sobotę adoracja przy Grobie Pańskim od 10.00 do 20.00.

 

5.       Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę:

 

Kobylnica – Od godz. 10.00 do 14.30 co pół godziny.

(w tym czasie okazja do spowiedzi świętej)

 Widzino – 10.30; Łosino – 11.00; Sierakowo – 11.30 Bolesławice – 12.00

 

6.       Wigilia Paschalna Wielkiej Soboty rozpocznie się w Kobylnicy o godz. 20.00 czyli po zapadnięciu zmroku. Jest to najważniejsza liturgia roku kościelnego. Na tę uroczystość proszę przynieść ze sobą świece. Liturgia kończy się procesją rezurekcyjną.

 

Liturgia Wielkiego Tygodnia w Sierakowie:

7.       Wielki Czwartek i Wielki Piątek – godz. 18.00;

Wielka Sobota – godz. 19.00 z procesją rezurekcyjną.

 

8.       Rozkład Mszy świętych w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

 

Kobylnica: 6.00 – z procesją eucharystyczną; 9.00, 10.30, 12.00

Łosino – 9.00; Sierakowo 10.30;     Bolesławice    10.30 /niedz. i pon./

 

NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTYCH

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA W KOBYLNICY O GODZ. 7.00 i 18.00

Rozkład adoracji przy ciemnicy i Grobie Pańskim:

 

Wielki Czwartek:

Do godz. 20.00

 

Wielki Piątek

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – klasy VII i VIII

Od 13.00 – 14.00 – Żywy Różaniec z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Żywy Różaniec z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Żywy Różaniec z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 19.00 -   21.00 - Wszyscy wierni.

 

Zachęcamy również do Adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 22.00 do 6.00

 

Wielka Sobota:

Od 10.00 – 11.00 – dzieci z klas I-III

Od 11.00 – 12 .00 – dzieci z klas IV-VI

Od 12.00 – 13.00 – młodzież klas VII i VIII

Od 13.00 – 14.00 – Żywy Różaniec z Łosina

Od 14.00 – 15.00 – Żywy Różaniec z Widzina

Od 15.00 – 16.00 – Żywy Różaniec z Kobylnicy

Od 16.00 – 17.00 – wszyscy wierni

Od 17.00 – 18.00 – Salezjanie Współpracownicy

Od 18.00 – 20.00 – wszyscy wierni

 

8.       W tym tygodniu odeszli do wieczności: Jadwiga Dąbrowska l. 87 z Kobylnicy, Zbigniew Kański l. 65 z Widzina, Alicja Sławecka l. 85 z Bolesławic i Ligia Sedlińska l. 96 z Kobylnicy.

 

                                     Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.....

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17 MARCA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w tym tygodniu ze względu na bierzmowanie w Kobylnicy dla wszystkich o godz. 16.30. Gorzkie żale w niedzielę o 17.15. Apel ten kierujemy zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych nabożeństwach.

 

2.       Dzisiaj po Mszach świętych zbiórka do puszek  na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościołów.

 

3.       Dziś swoje imieniny obchodzi ks. Bp Zbigniew Zieliński. Otoczmy zacnego solenizanta swoimi modlitwami. Niech Dobry Bóg wspiera Go w trudnej misji prowadzenia naszej diecezji.

 

4.       Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym.

 

5.       We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci.

 

6.       W najbliższy piątek 22 marca o godz. 18.00 ks. bp. Zbigniew Zieliński udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania.

 

7.       Spowiedź dla tej młodzieży i ich rodzin w czwartek na Mszy świętej o godz. 18.00.

 

8.       Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy w Kościele Wielki Tydzień.
W Niedzielę Palmową poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

 

9.       Również w Niedzielę Palmową młodzież i dzieci z Oratorium będą rozprowadzać palmy. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na cele młodzieżowo wychowawcze naszej parafii. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie.

 

10.  25 marca w poniedziałek o godz. 8.00 w kościele w Sierakowie Dzień Pokutny i okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży z Kończewa i Sierakowa.

 

11.  Oratorium dla dzieci i młodzieży czynne od wtorku do czwartku od godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy dzieci do scholi parafialnej, próby w każdy wtorek od 16.00. Zapraszamy również chłopców do służby przy ołtarzu. Zapisy u ks. Piotra.

 

12.  Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

 

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Maryi Wspomożycielki Wiernych.

 

14.  W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Dariusz Sztajnke l. 52 z Łosina i Eleonora Jeż l. 97 z Kobylnicy. Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00.

 

                                       Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.....

 

 

4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 10 MARCA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Trwają nabożeństwa wielkopostne – Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, znajdźmy czas na tę piękną staropolską modlitwę.

 

2.       W naszych przygotowaniach do Świąt Wielkanocy nie zapominajmy
o sakramencie pojednania. Okazja do Spowiedzi świętej w czasie Wielkiego Postu na każdej Mszy świętej w Kobylnicy. Nie odkładajmy jej na ostatnie dni.

 

3.       Można jeszcze nabyć świecę paschalną „Płomień nadziei”, z którą przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty aby zapalić ją od paschału. Kupując ją włączamy się w wielkie dzieło pomocy potrzebującym. Ofiara dowolna.

 

4.       Dzisiaj  na Mszę świętą o godz. 12.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

5.       W dzisiejszą niedzielę wzorem lat ubiegłych w naszych kościołach po mszach świętych zbiórka do puszek  na kwiaty do Bożego Grobu i świąteczny wystrój kościołów.

 

6.       Animatorzy, opiekunowie i dzieci z Oratorium przygotowują palmy, które będzie można nabyć w Niedzielę Palmową. Środki pozyskane z ofiar za palmy będą przeznaczone na działalność opiekuńczo wychowawczą w Oratorium. Jeżeli są osoby chętne, do pomocy w tej inicjatywie, zapraszamy do oratorium we wtorek, środę i czwartek od godz. 16.00. Każda para rąk jest mile widziana.

 

7.       W środę 13 marca na godz. 19.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników, wszystkich zaangażowanych w liturgię na spotkanie do Oratorium.

 

8.       Spotkanie i próba dla kandydatów przyjmujących w tym roku Sakrament Bierzmowania odbędzie się w piątek 15 marca o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Kobylnicy. Obecność obowiązkowa.

 

9.       W dniu 22 marca w piątek o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Kobylnicy
ks. Biskup Ordynariusz Zbigniew Zieliński udzieli sakramentu bierzmowania
młodzieży naszej parafii. Zapraszamy rodziców i wszystkich parafian na tę uroczystość.

 

10.  15 marca w piątek jest organizowana Ekstremalna Droga Krzyżowa z 4 różnych parafii. Jedną z tras jest: o godz. 19.45 Msza święta w parafii NSPJ w Słupsku i wymarsz do drugiej stacji na godz. 21.30 w naszej parafii w Kobylnicy. Zachęcamy naszych Parafian do przeżycia tego nabożeństwa.

 

11.  Dzisiejsze ofiary na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. Obecnie trwają prace na klatce schodowej plebanii, a niedługo rozpoczniemy renowację kościoła w Sierakowie i rozbudowę nowej części cmentarza. Również trwają prace przy budowie nowej kaplicy w Bolesławicach.

 

12.  Polecamy cotygodniową prasę katolicką.

 

13.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask na drodze wiary, a za wszelkie dobro duchowe i materialne pragniemy wyrazić naszą wdzięczność w darze modlitwy.

 

14.  W ostatnim czasie odeszła do wieczności Kamila Lejnik lat 44 z Widzina. Pogrzeb w środę o godz. 10.00.

 

                        Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

3 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 02 MARCA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś – trzecia niedziela Wielkiego Postu. Wielką pomocą w przeżywaniu tego okresu są zewnętrzne praktyki pokutne oraz udział w wielkopostnych nabożeństwach: piątkowej Drodze Krzyżowej i niedzielnych Gorzkich Żalach. Przypominamy, że za pobożny udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

 

2.    Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą Niedzielę z kazaniem pasyjnym o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki w Kobylnicy dla dzieci o godz. 16.30, dla ogółu wiernych o 17.30; w Łosinie w każdy piątek o godz. 17.00, w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00. W najbliższy czwartek 7 marca w Sierakowie o 16.00 Msza święta i Droga Krzyżowa. Po Mszy świętej w Sierakowie spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 

3.    Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca w naszych świątyniach zmiana tajemnic Żywego Różańca. W tym miesiącu modlimy się o pojednanie w naszych rodzinach, środowiskach, wzajemne poszanowanie i o pomyślność w naszej Ojczyźnie.

 

4.    W Wielkim Poście szczególnym znakiem naszego zaufania Bogu jest jałmużna na rzecz najbiedniejszych i potrzebujących..Caritas naszej diecezji jak co roku pragnie zaproponować nam dwie formy tego czynu miłosierdzia:

 

- zapraszamy do pobrania skarbonek postnych, w których przez okres postu można odłożyć jałmużnę dla potrzebujących. Będziemy zbierać je w Niedzielę Miłosierdzia 07 kwietnia

 

- można też nabyć świecę paschalną „Płomień nadziei”, z którą przyjdziemy na liturgię Wielkiej Soboty aby zapalić ją od paschału. Będzie to dar serca dla najbardziej potrzebujących. Ofiary za świece dobrowolne.

 

5. W tym tygodniu przeżywamy Pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy ministrantów i ich rodziców na nabożeństwo o 17.30 i Mszę świętą. W czasie Mszy trzech naszych kandydatów otrzyma komżę. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium z ministrantami i ich rodzicami.

 

6. W piątek 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

7. Zachęcamy chłopców ze szkoły podstawowej do zapisów na ministrantów. Zapisy przyjmuje ks. Piotr. Zapraszamy również dzieci i młodzież do naszego Oratorium, które jest czynne od wtorku do czwartku od godz. 16.00.

 

8. Przyszła Niedziela jest drugą Niedzielą miesiąca. Taca przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. W ostatnim czasie wycieliśmy drzewa na cmentarzu w Kobylnicy i Sierakowie. Pragniemy kontynuować prace przy nowej części cmentarza, rozpoczynamy też remont korytarza w domu parafialnym.

 

9. Trwają prace przy budowie kaplicy w Bolesławicach. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i zaangażowanym w budowę kaplicy. W Kobylnicy do puszki na budowę wpłynęło 940 złotych.

 

10. Polecamy cotygodniową prasę katolicką.

 

11. Za wszelkie dobro duchowe i materialne pragniemy wyrazić naszą wdzięczność w darze modlitwy. Każdego 24 dnia miesiąca odprawiamy Mszę świętą w intencji wszystkich dobrodziejów i ofiarodawców naszej parafii.

 

12. W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Grzegorz Anioł l. 76 z Widzina.

 

                             Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie......

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25 LUTEGO 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Druga Niedziela Wielkiego Postu w całym Kościele jest dniem solidarności
z Dziełem Misyjnym Kościoła
. Włączamy się w to dzieło poprzez modlitwę i misyjną jałmużnę zbieraną do puszek w kościołach i kaplicach w całym kraju.

 

2.       Dzisiaj o godz. 17.15 w czasie Gorzkich Żali modlimy się za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone. Niech nasza modlitwa za bliźnich będzie pięknym darem miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

 

3.       Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne - Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w Kobylnicy: w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla ogółu wiernych,; w Łosinie w piątki o 17.00.;
w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00.

Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.15.

 

4.     W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.  W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi świętej dla dzieci od godz. 16.15. Dla starszych spowiedź od godz. 17.30.

 

5.     Młodzież przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy w piątek na godz. 18.00, po Mszy świętej spotkanie formacyjne. Obecność obowiązkowa.

 

6.       Z okazji I soboty miesiąca o godzinie 9.00 Msza święta z nabożeństwem ku czci NMP. Serdecznie zapraszamy.

 

7.       Są jeszcze do pobrania skarbonki postne, które będziemy zbierać w Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia. Zachęcamy do włączenia się w to dzieło pomocy.

 

8.       Sierakowo. W tym tygodniu na cmentarzu w Sierakowie zostaną usunięte drzewa, które zagrażają bezpieczeństwu. Msza święta z racji pogrzebu śp. Jana Górki - od uczestników pogrzebu zostanie odprawiona 7 marca o godz. 16.00 w Sierakowie.

 

9.       Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

10.  Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego i mocy Ducha Świętego w czynieniu wiele dobra dla innych.

 

 

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18 lutego 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Od dzisiaj w naszym kościele rozpoczynamy święty czas rekolekcji, które głosi ks. Mariusz Słomiński - salezjanin. Miały rozpocząć się Misje Święte, ale poważnie zachorował ks. Misjonarz i dlatego zostały przesunięte na przyszły rok. Rozkład rekolekcji wywieszony jest w gablotach i na stronie internetowej. Szczególnie zwracamy uwagę na rekolekcje szkolne i Mszę świętą dla młodzieży w środę o 19.00. Na tę Mszę świętą zapraszamy przede wszystkim młodzież przygotowującą się do bierzmowania. W czasie rekolekcji ks. Rekolekcjonista zbiera ofiary na wykończenie kościoła w swojej parafii.

 

2.       Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w każdy piątek o 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla starszych; w Łosinie w piątki o 17.00; w Sierakowie w czwartki o godz. 16.00. Gorzkie Żale w Kobylnicy w każdą niedzielę o 17.15.

 

3.       W sobotę 24 lutego miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenia wiernych. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi na nabożeństwo o 17.30 ku Jej czci. Zapraszamy szczególnie Salezjanów Współpracowników. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

4.       Za tydzień 25 lutego w II Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z modlitwą ekspiacyjną za tych, którzy zabijają dzieci nienarodzone.

 

5.       Jest to również niedziela misyjna. Z tej racji będą zbierane ofiary do puszek na rzecz Krajowego Funduszu Misyjnego.

 

6.       Rekolekcje dla dzieci ze szkoły podstawowej w Kończewie odbędą się w piątym tygodniu Wielkiego Postu po 17 marca.

 

7.       Są do pobrania skarbonki postne, które będziemy zbierać w Niedzielę Miłosierdzia 7 kwietnia.

 

8.       Zachęcamy do wpłacenia 1,5% podatku na cele wychowawczo-młodzieżowe naszej parafii. Szczegółowe informacje można uzyskać z ulotek wyłożonych na ławkach i w przedsionku kościoła.

9.       Sierakowo. Msza święta od uczestników pogrzebu za śp. Jana Górka 1.03. o g. 16.00

 

10.  W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności Jan Górka lat 88 z Kończewa.

Wieczny odpoczynek …

Ze względu na poważną chorobę ks. Misjonarza Stanisława Szestowickiego zamiast Misji świętych odbędą się Rekolekcje od soboty 17 lutego do środy 21 lutego, które wygłosi ks. Mariusz Słomiński - salezjanin

Rekolekcje

17-21.02.2024 Parafia pw. NSPJ w Kobylnicy

Głosi ks. Mariusz Słomiński - salezjanin

 


 

Sobota 17 lutego

Powołani do wolności”

Uroczyste rozpoczęcie rekolekcji na każdej Mszy Świętej.

 

16:00 Łosino - Msza św. z kazaniem

17:00 Sierakowo - Msza św. z kazaniem

18:30 Kobylnica - Msza św. z kazaniem

 

Niedziela 18 lutego

Powołani do wolności”

Uroczyste rozpoczęcie rekolekcji na każdej Mszy Świętej.

 

Msze św. według rozkładu niedzielnego

17:15 Kobylnica – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

 

Poniedziałek 19 lutego

„Miłosierni miłosierdzia dostąpią”

Dzień pokutny.

 

9:00 Kobylnica – Msza św. z nauką dla ogół

10:30-12:00 KobylnicaSP klasy VI, VII i VIII – Msza św. z nauką

12:30-14:00 KobylnicaSP klasy IV i V – Msza św. z nauką

17:00 Łosino – Msza św. z nauką dla ogółu

18:00 Sierakowo – Masza św. z nauką dla ogółu

19:15 Kobylnica – Msza św. z nauką dla ogółu

 

Wtorek 20 lutego

„Będziesz miłował”

Dzień małżeństwa i rodziny. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

 

9:00 KobylnicaMsza św. z nauką dla małżeństw, odnowienie przyrzeczeń

10:30-12:00 KobylnicaSP klasy VI, VII i VIII – Spowiedź i Msza św. z nauką

12:30-14:00 KobylnicaSP klasy IV i V – Spowiedź i Msza św. z nauką

17:00 Łosino – Msza św. z nauką dla małżeństw, odnowienie przyrzeczeń

18:00 Sierakowo – Msza św. z nauką dla małżeństw, odnowienie przyrzeczeń

19:15 Kobylnica – Msza św. z nauką dla małżeństw, odnowienie przyrzeczeń

Środa 21 lutego

„Królowo Różańca świętego módl się za nami”

Dzień maryjny. Podczas każdej Mszy Świętej akt zawierzenia siebie, rodziny, parafii Matce Bożej.

9:00 Kobylnica – Msza św. z nauką dla ogółu

18:00 Kobylnica – Msza św. z nauką dla ogółu

19:00 Kobylnica – Msza św. z nauką dla młodzieży (szczególnie przygotowującej się do bierzmowania)

 

 

 

 

 

6 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 lutego 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.      Dzisiaj ostatnia niedziela okresu zwykłego przed Wielkim Postem.

 

2.      W tym tygodniu 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna
w Kościele Powszechnym okres 40 dni Wielkiego Postu. Znak posypania głowy popiołem jest przypomnieniem dla każdego wierzącego o potrzebie wewnętrznego nawrócenia i przemiany życia.

 

3.      Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje wszystkich post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu pokarmów.

 

4.      Przypominamy również że katolik biorący udział w hucznych zabawach i dyskotekach w czasie Wielkiego Postu świadomie popełnia grzech ciężki.

5.      Od Środy Popielcowej rozpoczyna się w Kościele Polskim Tydzień Modlitw o trzeźwość Narodu.

 

6.      Msze św. w Środę Popielcową będą odprawiane wg następującego rozkładu: w Kobylnicy o 9.00, 10.30, 16.30 i 18.00; w Łosinie o godz. 17.00, a w Sierakowie o godz. 18.00.

 

7.      W przyszłą Niedzielę 18 lutego rozpoczynamy Misje Święte, które będzie głosił ks. Stanisław Szestowicki salezjanin. Misje potrwają do 25 lutego włącznie.

 

8.     Rozkład Misji na najbliższe dni.

 

9.     Żeby uniknąć zamieszania z niedzielnymi naukami misyjnymi w Łosinie i Sierakowie Msze święte z naukami będą w Łosinie w sobotę 17 lutego o godz. 16.00, a w Sierakowie w sobotę o godz. 17.00. Natomiast w Kobylnicy niedzielna Msza święta w sobotę 17 lutego będzie o godz. 18.30.

 

10.Niedziela Kobylnica    g.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 17.15 - Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i 18.00 Msza święta.

11.Pon, wt, śr, Kobylnica g.: 9.00, /10.30 i 12.30 Szkoła Podstawowa/       i 19.15

12.Łosino                      -    poniedziałek, wtorek i środa   -   g.   17.00

13.Sierakowo                -    poniedziałek, wtorek i środa   -   g.  18.00

 

Na kolejne dni Misji Świętych mieszkańców Łosina, Sierakowa i Bolesławic zapraszamy do Kobylnicy. Rozkład jest wywieszony w gablotach i na bieżąco będzie przypominany przez ks. Misjonarza Stanisława.

 

14.Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. W tym tygodniu Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.30, a dla starszych o 17.30. Niech te nabożeństwa pomogą nam w naszych powrotach do Boga. Droga Krzyżowa w Kobylnicy w czasie Misji w piątek o godz. 17.15 z wręczeniem krzyży misyjnych z odpustem na godzinę śmierci. Dla młodzieży Droga Krzyżowa w Kobylnicy w piątek o godz. 19.00 z nauką. Szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

15.Z racji drugiej niedzieli ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii.

 

16.W minionym tygodniu zostało wyciętych 13 kolejnych chorych drzew na cmentarzu w Kobylnicy. Po najbliższej niedzieli powinien być zrobiony porządek z gałęziami po ściętych drzewach.

 

17.Od jutra w Kobylnicy do piątku o godz. 17.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

18.Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

19.Ks. Andrzej serdecznie dziękuje za modlitwy i zamawiane intencje o zdrowie. Obecnie przebywa na plebanii i czuje się lepiej.

 

20.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 LUTEGO 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze. W tym miesiącuModlimy się za wszystkich chorych i cierpiących Parafian, aby łącząc swoje cierpienia z krzyżem naszego Zbawiciela, czerpali duchową siłę do trwania w wierze przy Chrystusie.

 

2.       Za tydzień w niedzielę 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Jest to też Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji w naszej parafii Msza święta
w intencji chorych i starszych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych będzie odprawiona w sobotę 10 lutego o godz. 9.00.

 

3.       Od przyszłej niedzieli w Bolesławicach Msze święte niedzielne o godz. 12.00.

 

4.       Już niebawem 14 lutego przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele Powszechnym okres 40 dni Wielkiego Postu. To szczególny czas, w którym Bóg zaprasza do nawrócenia i głębokiego wewnętrznego przygotowania na Święta Zmartwychwstania Chrystusa.

 

5.       W tym roku zamiast Rekolekcji Wielkopostnych będziemy przeżywali Misje Parafialne, które potrwają od 18 do 25 lutego włącznie. Dla dzieci i młodzieży z Kobylnicy od klasy czwartej do ósmej rekolekcje odbędą się od poniedziałku19 lutego do wtorku 20 lutego, w ramach zajęć lekcyjnych. Przyjmijcie, zatem serdeczne zaproszenie do uczestnictwa w tych Misjach Świętych. W naszym poszukiwaniu Boga i drugiego człowieka oraz dawaniu świadectwa miłości będzie przewodniczył nam ks. Stanisław Szestowicki - salezjanin. Otoczmy Go i ten szczególny czas szczerą modlitwą.

 

6.       Rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej w Kończewie odbędą się pod koniec Wielkiego Postu.

 

7.       W parafii Świętej Rodziny w Słupsku we wtorek po Mszy świętej o godz. 18.30, ks. Dominik Chmielewski salezjanin rozpoczyna cykl nabożeństw o uzdrowienie. Salezjanie z Ulicy Grottgera serdecznie zapraszają.

 

8.     Ks. Proboszcz z parafii w Sycewicach, wraz z rodzicami 10 letniej Ani zwracają się z prośbą o wsparcie w kosztach leczenia dziecka, które potrzebuje stałej opieki medycznej i rehabilitacji. Rodzice starają się zapewnić opiekę swej córeczce, ale ostatnie orzeczenie lekarskie oraz zalecenia przekraczają ich możliwości finansowe. Na ten cel będzie można złożyć ofiary do puszki w dzisiejszą niedzielę 4 lutego.

 

9.       Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

10.  Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień życia. Za wszelkie dobro składamy z serca podziękowanie wraz z darem modlitwy i wdzięczności.

 

11.  W minionym tygodniu do wieczności odeszła Lucyna Zaniewska l. 84 z Kobylnicy, pogrzeb we wtorek o godz. 10.00.

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.01.2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     W środę 31 stycznia w naszej parafii Uroczystość Św. Jana Bosko, ojca
i nauczyciela młodzieży, Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Zapraszamy wszystkich drogich parafian na uroczyste nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko
o godz. 17.30 i Mszę św. o godz. 18.00.

 

2.     W piątek 2 lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte w naszej parafii będą odprawione wg nast. rozkładu: Kobylnica – godz. 9.00 i 18.00; Łosino – godz. 17.00; Sierakowo – godz. 18.00.

 

3.     Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na zakony kontemplacyjne.

 

4.     W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy przy demontażu dekoracji świątecznych w naszej świątyni.

 

(Sierakowo)

5.     Zapraszamy do pomocy przy sprzątaniu dekoracji w kościele w Sierakowie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.

 

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek w Kobylnicy nabożeństwo do Chrystusa Najwyższego Kapłana o godz. 17.30, a po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu.

7.     Z racji ferii zimowych miesięczne spotkanie dla ministrantów i rodziców odbędzie się w innym terminie.

 

8.     W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. Ponieważ w tym dniu jest święto Ofiarowania Pańskiego nie będzie Mszy św. dla dzieci o 16.30.
O 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza św. z okazją do spowiedzi dla wszystkich.

 

9.     W pierwszą sobotę miesiąca Msza święta i nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o 9.00. Serdecznie zapraszamy.

 

10.           Polećmy naszym modlitwom ks. Andrzeja, który obecnie przebywa w szpitalu w Gdańsku.

 

11.           W następną niedzielę zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze.

 

12.           Od 18  do 25 lutego w naszej parafii będziemy przeżywali misje parafialne. Szczegółowy program zostanie podany w przyszłą niedzielę.

 

13.            Ks. Proboszcz z parafii w Sycewicach, wraz z rodzicami 10 letniej Ani zwracają się z prośbą o wsparcie w kosztach leczenia dziecka, które potrzebuje stałej opieki medycznej i rehabilitacji. Rodzice starają się zapewnić opiekę swej córeczce, ale ostatnie orzeczenie lekarskie oraz zalecenia przekraczają ich możliwości finansowe. Na ten cel będzie można złożyć ofiary do puszki w następną niedzielę 4 lutego.

 

14.           Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy wiele łask i opieki Maryi Wspomożycielki, a dzieciom, młodzieży, nauczycielom i wychowawcom dobrego wypoczynku.

 

 

 

 

 

 

 

3 NIEDZIELA ZWYKŁA – 21 STYCZNIA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś – trzecia niedziela w ciągu roku, zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

 

2.       W dniu dzisiejszym gościmy ks. dra hab. Jarosława Wąsowicza salezjanina z Piły, który przybliży nam dwie wielkie postacie salezjanów: ks. Prymasa Augusta Hlonda i ks. Arcybiskupa Antoniego Baraniaka. Po Mszach świętych można nabyć książki o ich życiu. Cena jednej książki 20 złotych.

 

3.       Również dzień dzisiejszy jest ważny z racji Dnia Babci i Dziadka. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach. Po każdej Mszy świętej będą rozprowadzane ciastka dietetyczne dla Babci i Dziadka. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na nowe stroje liturgiczne.

 

4.       W środę 24 stycznia miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenie wiernych. Nabożeństwo ku czci Wspomożycielki o godz.17.30. Serdecznie zapraszamy. Jest to ważny dzień dla salezjanów, gdzyż w tym dniu czcimy św. Franciszka Salezego, patrona naszego zgromadzenia.

 

5.       Od poniedziałku wraca porządek nabożeństw i Mszy świętych w ciągu tygodnia Msza święta w Kobylnicy o 9.00 i 18.00.

 

6.        Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy o godz.18.00.

 

7.       W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na zakony kontemplacyjne.

 

8.     Zapraszamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej.

 

9.     W tym roku w naszej parafii będziemy przeżywali misje parafialne, które będą trwały od 18 do 25 lutego łącznie. Wygłosi je ks. Stanisław Szestowicki z Pogrodzia, salezjanin.

 

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

11.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności Renata Popławska lat 50 z Bolesławic.

 

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

2 NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 STYCZNIA 2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     W całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie na każdy dzień.

 

2.     Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszamy wszystkich parafian do wspólnego śpiewania kolęd pt. "Kolędujmy Małemu". Podczas spotkania będzie można wesprzeć działalność misyjną salezjanów w Gruzji.

 

3.     Z racji 2 niedzieli dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele remontowe naszej parafii. Składamy serdecznie podziękowanie z darem modlitwy.

 

4.     Dziś po Mszy o godz. 12.00 odbędzie się konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 

5.     W niedzielę 21 stycznia przypada Dzień Babci, a w poniedziałek 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za nasze kochane Babcie
i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Tego dnia ministranci będą rozprowadzali po Mszach świętych "dietetyczne ciasto dla babci i dziadka. Środki zebrane z ofiar będą przeznaczone na dokupienie nowych strojów liturgicznych.

 

6.     W przyszłą niedzielę będziemy gościli w naszej parafii ks. dra habilitowanego Jarosława Wąsowicza salezjanina z Piły, który w ramach Słowa Bożego przybliży nam postać ks. abpa Antoniego Baraniaka i Prymasa Polski Augusta Hlonda. Po Mszach świętych będzie można nabyć książki o tych wielkich postaciach.

 

7.       Drodzy zakończyliśmy wizyty kolędowe. Gdyby zdarzyło się
z różnych przyczyn że kapłan nie zawitał do jakiejś rodziny, bardzo prosimy
o zgłoszenie tej sytuacji telefoniczne lub do kancelarii, jeżeli będzie takie życzenie, spokojnie ustalimy termin kolędy.

 

8.       Msze święte o godz. 18.00 zaczniemy odprawiać od soboty 20 stycznia.

 

9.     Zapraszamy do lektury cotygodniowej prasy katolickiej.

 

 

10.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego na drogach życia.

 

11.  W ostatnim tygodniu odeszła do wieczności: Leokadia Szkodzińska l. 89 z Sierakowa.

 

                        Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.....

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.        Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończy się w Kościele okres Bożego Narodzenia. Chrystus przyjmując chrzest rozpoczyna publiczną działalność
i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, pamiętajmy także
o chrzcie, który jest początkiem i fundamentem naszego chrześcijańskiego życia.

 

2.        Dzisiaj zbieramy ofiary do puszek na Papieskie Dzieło Misyjne.

 

3.      Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca 20 stycznia w sobotę. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 9.00. W tym miesiącu modlimy się o pokój w Ukrainie, na świecie, w naszej Ojczyźnie, rodzinach i w naszych sercach.

 

 

4.        Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Gdyby zdarzyło się, że zostało pominięte mieszkanie, bardzo prosimy o zgłoszenie telefonicznie lub w kancelarii, postaramy się odwiedzić każdą rodzinę, do której zostaniemy zaproszeni. Kolęda uzupełniająca będzie w sobotę 13 stycznia. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

 

5.        W przyszłą niedzielę zostanie przedstawione sprawozdanie z kolędy i informacje o naszej działalności w roku 2023.

 

6.        Przez okres trwania kolędy biuro parafialne jest czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy  nie ma Mszy świętej o godz. 18.00.

 

7.        Sołectwo Bolesławice i Rada Budowy Kaplicy zapraszają na bal charytatywny, który odbędzie się 20 stycznia o godz. 19.00 w świetlicy wiejskiej w Bolesławicach. Całkowity dochód z licytacji zasili konto budowy kaplicy. Zapisy do 14 stycznia.

 

8.      W niedzielę 14 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego śpiewania kolęd pt. "Kolędujmy Małemu", o godz. 15.00. Jeżeli są chętni, którzy chcą wystąpić i zaprezentować się w zespole lub solo, z akompaniamentem lub a cappella, prosimy o zgłaszanie się u Pani Barbary Koźluk lub u ks. Piotra, najpóźniej do soboty 13 stycznia. Podczas spotkania będzie można wesprzeć działalność salezjanów w Gruzji.

 

9.       14 stycznia w niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

10.  Spotkania dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania środę 10 stycznia o g. 18.00 grupa p. Ryszarda, w piątek 12 stycznia o g. 19.00 grupa p. Mirosława. Spotkania odbywają się w Oratorium.

 

11.  Parafia św. Józefa organizuje w dniach 22.04.-29.04. pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. Szczegóły na plakacie i u organizatora.

 

12.    W każdą sobotę Msze święte o godz. 18.00 są odprawianie jako Msze święte niedzielne.

 

13.    Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę przeznaczone są na cele remontowe naszej parafii.

 

14.    Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

15.    Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask od Bożej Dzieciny.

 

16.    W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Florian Śmielak l. 70 z Kobylnicy, Władysława Gołąb l. 84 z Bolesławic, Jarosław Bartosik . 61 z Kobylnicy i Marta Łazorczyk l. 91 z Kobylnicy.

 

                                                   Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

 

WIDZINO I KOBYLNICA UL. WIDZIŃSKA

2.01.2024 - Wtorek

Widzino i Kobylnica ulica Widzińska

KOLĘDA   -   KOBYLNICA

3.01.2024 - Środa

Źródlana, Zaciszna, Wiśniowa, Jabłoniowa, Jaśminowa, Kalinowa, Olchowa, Magnoliowa, Wierzbowa, Bukowa, Grabowa

 

4.01.2024 - Czwartek

 Parkowa, Głowackiego, Zarszyńska, Przemęcka, Tetmajera, Narutowicza, Grabskiego, Kosynierów, Chabrowa

5.01.2024 - Piątek

Mikołajczyka, Stefczyka, Kądzieli, Toskańska, Paderewskiego, Miętowa, Szałwiowa, Krokusowa, Kwiatowa, Lawendowa, Tymiankowa 4b/1

 

6.01.2024 - OD GODZ. 14.30

ul. Jaśminowa 2, Polna, Krzywa, Brzozowa, Migdałowa, Dębowa

 

8.01.2024 - Poniedziałek

Rumiankowa, Liliowa, Makowa, Fiołkowa, Różana, Szczecińska, Tulipanowa, Storczykowa, Konwaliowa, Malwowa, Witosa

 

9. 01. 2024 - Wtorek

Herberta, Iwaszkiewicza, Konopnickiej, Kasztanowa, Klonowa, Rzemieślnicza, Orzechowa, Leśny Zakątek, Akacjowa, Schumana, Ogrodowa, Sportowa.

10. 01. 2024 - Środa

 

Pocztowa, Kolejowa, Wodna, Słoneczna, Krótka.

11. 01. 2024 - Czwartek

 

Główna, Leśna, Topolowa, Wrzosowa, Leszczynowa.

 

12. 01. 2024 - Piątek

Cisowa, Cyprysowa, Sosnowa, Rybacka, Strumykowa, Łąkowa, Ruczajowa,

 

13. 01. 2024 - Sobota

Młyńska, Szczypińskiej, uzupełnienia

 

        Kolendę Rozpoczynamy w Sobotę o godzinie 11:00 Od Poniedziałku do Piątku o godzinie 16:00

 

WIDZINO I KOBYLNICA UL. WIDZIŃSKA

2.01.2024 - Wtorek

Widzino i Kobylnica ulica Widzińska

KOLĘDA   -   KOBYLNICA

3.01.2024 - Środa

Źródlana, Zaciszna, Wiśniowa, Jabłoniowa, Jaśminowa, Kalinowa, Olchowa, Magnoliowa, Wierzbowa, Bukowa, Grabowa

 

4.01.2024 - Czwartek

 Parkowa, Głowackiego, Zarszyńska, Przemęcka, Tetmajera, Narutowicza, Grabskiego, Kosynierów, Chabrowa

5.01.2024 - Piątek

Mikołajczyka, Stefczyka, Kądzieli, Toskańska, Paderewskiego, Miętowa, Szałwiowa, Krokusowa, Kwiatowa, Lawendowa, Tymiankowa 4b/1

 

6.01.2024 - OD GODZ. 14.30

ul. Jaśminowa 2, Polna, Krzywa, Brzozowa, Migdałowa, Dębowa

 

8.01.2024 - Poniedziałek

Rumiankowa, Liliowa, Makowa, Fiołkowa, Różana, Szczecińska, Tulipanowa, Storczykowa, Konwaliowa, Malwowa, Witosa

 

9. 01. 2024 - Wtorek

Herberta, Iwaszkiewicza, Konopnickiej, Kasztanowa, Klonowa, Rzemieślnicza, Orzechowa, Leśny Zakątek, Akacjowa, Schumana, Ogrodowa, Sportowa.

10. 01. 2024 - Środa

 

Pocztowa, Kolejowa, Wodna, Słoneczna, Krótka.

11. 01. 2024 - Czwartek

 

Główna, Leśna, Topolowa, Wrzosowa, Leszczynowa.

 

12. 01. 2024 - Piątek

Cisowa, Cyprysowa, Sosnowa, Rybacka, Strumykowa, Łąkowa, Ruczajowa,

 

13. 01. 2024 - Sobota

Młyńska, Szczypińskiej, uzupełnienia

 

        Kolendę Rozpoczynamy w Sobotę o godzinie 11:00 Od Poniedziałku do Piątku o godzinie 16:00

 

OBJAWIENIE PAŃSKIE   6 stycznia 2024                       OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

                                       

1. Przeżywamy dziś w Kościele uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną w tradycji świętem Trzech Króli. Chrystus objawia się jako Zbawiciel tym, którzy Go szukają, ponoszą ryzyko, potrafią rozpoznać znaki zapowiadające Jego narodzenie, porzucają dotychczasowe życie i wyruszają w drogę.

 

2. Msze Święte z błogosławieństwem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego. Zwyczajem ojców chcemy naznaczyć drzwi swoich mieszkań i domów literami K + M + B albo C + M + B (które możemy rozumieć albo jako inicjały imion trzech królów, albo jako skrót łacińskiego Christus mansionem benedicat – „Chrystus błogosławi temu domowi”). W ten sposób damy świadectwo, że przyjęliśmy Nowonarodzonego do swojego życia.

 

3. Dzisiaj o godz. 11.30 Msza święta w parafii św. Maksymiliana w Słupsku i po niej Orszak Trzech Króli ulicami Słupska. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian.

 

4. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Spotkanie opłatkowe dla Żywego Różańca 20 stycznia w sobotę. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 9.00. W tym miesiącu modlimy się o pokój w Ukrainie, na świecie, w naszej Ojczyźnie, rodzinach i w naszych sercach.

 

5. W niedzielę 14 stycznia zapraszamy wszystkich Parafian do wspólnego śpiewania kolęd pt. "Kolędujmy Małemu", o godz. 15.00. Jeżeli są chętni, którzy chcą wystąpić i zaprezentować się w zespole lub solo, z akompaniamentem lub a cappella, prosimy o zgłaszanie się u Pani Barbary Koźluk lub u ks. Piotra, najpóźniej do soboty 13 stycznia. Podczas spotkania będzie można wesprzeć działalność salezjanów w Gruzji.

 

6. 14 stycznia w niedzielę o godz. 12.00 odbędzie się konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 

7. Rozkład kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej. Dzisiaj w sobotę 6 stycznia od godz. 14.30 odbędzie się kolęda na ulicy Polnej, Krzywej, Dębowej, Brzozowej i Migdałowej.  Rozkład wizyt duszpasterskich od poniedziałku do soboty podamy w najbliższą niedzielę.

 

7. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy wiele łask od Bożej Dzieciny

 

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI –

NOWY ROK 01.01.2024

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy w nowym roku wszelkiej pomyślności: zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów i spełnienia wszystkich szlachetnych zamierzeń. Niech Bóg Wam wszystkim w tym nowym 2024 roku błogosławi i udziela swej mocy za wstawiennictwem Maryi Bożej Rodzicielki.

 

2.       Dzień dzisiejszy – jest ogłoszony Światowym Dniem Modlitw o Pokój. W naszych modlitwach pamiętajmy więc i o tej ważnej dla wszystkich intencji.

 

3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W Pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00.

 

4.       W sobotę 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego tzw. Trzech Króli. Msze święte według rozkładu niedzielnego. Orszak Trzech Króli jak co roku wyruszy z parafii św. Maksymiliana po Mszy świętej o godz. 13.00.

 

5.   W następną niedzielę z racji I niedzieli w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca.

 

6.       Trwa wizyta duszpasterska zwana Kolędą. We wtorek 2 stycznia Widzino i Kobylnica ul. Widzińska. Szczegółowy rozkład kolędy podany jest w gablocie i na stronie internetowej naszej parafii. Kolęda od poniedziałku do piątku rozpoczyna się o godz. 16.00, a w soboty o godz. 11.00.

 

7.     Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Na czas kolędy Msza św. wieczorna
w ciągu tygodnia jest przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

8.       Za wszelkie dary, jakich doświadczamy na drodze naszej codzienności w nowym roku niech Pan Bóg będzie uwielbiony. Polecamy Was wszystkich, drodzy bracia
i siostry Bożej Opatrzności, zapewniając o naszej pamięci w modlitwie.

 

 

 

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. RODZINY – 31 GRUDNIA 2023

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.     Dzisiejsza, ostatnia niedziela roku, jest świętem Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Prośmy Boga, aby nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.

 

2.     Kolejny rok naszego życia dobiega końca. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne dzisiaj o godz. 17.30 w naszym kościele. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy”podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny.

 

3.     W poniedziałek 1 stycznia Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.
Wraz z Nią wejdziemy w Nowy Rok Pański 2024. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.

Nie będzie Mszy św. o 7.00 w Kobylnicy.

 

4.     Od 2 stycznia /wtorek/ dalszy ciąg kolędy. We wtorek Widzino i ulica Widzińska. Rozkład kolędy podany jest w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii. Zakończyliśmy kolędę w Bolesławicach, Łosinie, Kończewie i Sierakowie. Gdyby zostały pominięte rodziny, będzie można zaprosić księdza na kolędę uzupełniającą po 15 stycznia.

 

5.     Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. Msza św. wieczorna w ciągu tygodnia jest przeniesiona z godz. 18.00 na godz. 9.00 rano.

 

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana w czwartek o godz. 8.30 i na Mszę świętą. W Pierwszy piątek nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o 8.30. Odwiedziny chorych od godziny 9.00.

 

7.       W sobotę 06 stycznia Święto Trzech Króli. Na Mszach św. poświęcenie kadzidła
i kredy. Rozkład Mszy św. niedzielny.

 

8.       W niedzielę 07 stycznia z racji Pierwszej niedzieli w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz. 9.00

 

9.       Parafia św. Józefa organizuje w dniach 22.04.-29.04. pielgrzymkę do Portugalii i Hiszpanii. Szczegóły na plakacie i u organizatora.

 

10.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Florian Śmielak l. 70 z Kobylnicy.

Wieczny odpoczynek …

UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA – 25.12.2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       W święty czas Narodzenia Pańskiego łamiąc się białym opłatkiem pragniemy, wraz z księżmi z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kobylnicy, złożyć na Wasze dłonie dla wszystkich domowników, miłych gości i przyjaciół najserdeczniejsze życzenia Mocy Ducha, zdrowia i Bożego Błogosławieństwa na pięknej i trudnej drodze codzienności. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam wszystkim.

 

2.       Pragnę z całego serca podziękować wszystkim Salezjanom Współpracownikom, Animatorom Oratorium, młodzieży i dzieciom za dekoracje naszej świątyni, również naszemu panu Organiście i panu Kościelnemu za zaangażowanie w liturgię. Szczególne podziękowanie składam moim współbraciom: ks. Andrzejowi, ks. Januszowi, ks. Piotrowi, ks. Leszkowi i kl. Dariuszowi za wszelki trud, jakiego podjęli się przygotowując święta Bożego Narodzenia w naszej parafii.

 

3.       (na filiach) Pragniemy podziękować mieszkańcom Sierakowa, Łosina i Bolesławic  za piękne dekoracje naszych miejsc wspólnej modlitwy. Niech Boże Dziecię błogosławi wam wielokrotnie.

 

4.       Msze święte w Uroczystość Bożego Narodzenia będą odprawiane wg następującego rozkładu:

- Kobylnica: 9.00, 10.30, 12.00

- Łosino: 9.00; - Sierakowo: 10.30 i Bolesławice 10.30

 

5.         Nie ma Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy. W Bolesławicach Msze święte niedzielne będą odprawiane o g. 10.30 do odwołania.

 

6.       We wtorek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

7.       W tym roku kolędę rozpoczniemy w Bolesławicach w środę 27 grudnia od godz. 16.00. W czasie kolędy Msza święta w dni powszednie w Kobylnicy będzie od poniedziałku do piątku tylko o godz. 9.00 do odwołania. W soboty również Msza święta niedzielna o godz. 18.00. Rozkład kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii - salezjaniekobylnica.pl W niedzielę podamy  dalszy rozkład kolędy.

 

 

8.       Przez czas trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. W nagłych przypadkach prosimy dzwonić o każdej porze na nr 606 852 382.

 

9.       Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. Na okres Świąt Bożego Narodzenia wydanie specjalne z płytą w cenie 14 zł.

 

10.  W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Indeka l. 87 z Kobylnicy. Pogrzeb w czwartek o godz. 13.00 w Kobylnicy.

 

                                          Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.......

4 NIEDZIELA ADWENTU – 24 GRUDNIA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     Już dzisiaj będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. Bóg wkracza w naszą historię i przez Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, mieszka między nami i nieustannie zaprasza nas na drogi Boże.

 

2.       Dziś Wieczerzą Wigilijną rozpoczynamy czas Świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznijmy Wigilię modlitwą w rodzinie, odczytaniem fragmentu Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Niech na wigilijnym stole nie zabraknie tradycyjnych postnych potraw, a po posiłku wspólnego śpiewania kolęd .

 

3.       Pasterki w naszej parafii będą odprawiane w następujących godzinach:

 

- O godz. 21.00 – Sierakowo, Łosino, Bolesławice

-  W Kobylnicy -  o 15.30  dla dzieci z rodzicami, o 21.00 i  22.30

 

Ofiary zbierane na tacę w czasie pasterek są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

4.       W poniedziałek 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane w następujących godzinach:

 

- Kobylnica – 9.00, 10.30 i 12.00

- Łosino – 9.00, - Sierakowo – 10.30, - Bolesławice – 10.30

 

                      Nie będzie Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy.

5.       We wtorek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy św. niedzielny.

 

6.       Od środy 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą. W środę odwiedzimy Bolesławice, w czwartek Łosino, w piątek Kończewo ulicę Główną bloki i domki, Leśną ,Szkolną, Polną, i Kolejową; w sobotę Kończewo: Parkową i Sierakowo Wieś i Kolonię. Kolędę rozpoczynamy od poniedziałku do piątku od godz. 16.00, a w soboty od 11.00.

 

7.    W czasie kolędy Msza święta w dni powszednie w Kobylnicy będzie tylko o godz. 9.00 do odwołania. Rozkład kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem, w przedsionku kościoła i na stronie internetowej parafii - salezjaniekobylnica. pl W niedzielę podamy  dalszy rozkład kolędy.

 

 

8.    Przez okres trwania kolędy biuro parafialne będzie czynne w poniedziałki, środy i piątki od godz. 9.30-10.30 rano. W nagłych przypadkach prosimy dzwonić o każdej porze na nr 606 852 382.

 

9.    Zachęcamy do czytania Gościa Niedzielnego. Na święta wydanie specjalne z płytą w cenie 14 zł.

 

10.  W minionym tygodniu odszedł do wieczności: Stanisław Indeka l. 87 z Kobylnicy. Pogrzeb w czwartek o godz. 13.00 w Kobylnicy

 

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

 

ROZKŁAD KOLĘDY OD 27.GRUDNIA 2023 DO 02.01. STYCZNIA 2024

BOLESŁAWICE

 

27.12.2022  - ŚRODA

 

ŁOSINO

 

28.12.  -  CZWARTEK

 

KOŃCZEWO

 

29.12.  PIĄTEK

 

Ulica Główna bloki i domki

Ulica   Kolejowa, Polna i Szkolna

 

KOŃCZEWO I SIERAKOWO

 

30.12. SOBOTA

 

Kończewo ulica Parkowa

Sierakowo Wieś i Sierakowo Kolonia

 

WIDZINO I KOBYLNICA UL. WIDZIŃSKA

2.01.2024 - Poniedziałek

3 NIEDZIELA ADWENTU – 17 GRUDNIA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś 3 niedziela Adwentu, rozpoczynamy tydzień modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Polecajmy w modlitwie nasze rodziny, które są podstawowym środowiskiem chrześcijańskiego wychowania do wiary.

 

2.       Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 6.30 od poniedziałku do soboty. W piątek 22 grudnia zakończenie Rorat dla dzieci. Niech czas adwentowego oczekiwania odnawia w nas wszystkich żywą więź z Bogiem.

 

3.       W poniedziałek przed wieczorną Mszą świętą harcerze przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju, od którego możemy odpalić świece i zanieść do naszych domów.

 

4.       We wtorek do Kobylnicy na godz. 17.00 przy wystawionym Najświętszym Sakramencie zapraszamy na spowiedź przed Bożym Narodzeniem.

 

5.       W środę 20 grudnia po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkich chętnych, na wspólne strojenie naszego kościoła.

 

6.       Codziennie w Kobylnicy o godz. 17.30 do soboty włącznie trwa Nowenna do Bożego Narodzenia. Zakończenie Nowenny w niedzielę 24 grudnia o godz. 8.30.

 

7.       (Sierakowo)Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki na dekorację kościoła.  Mieszkańców Sierakowa Dolnego prosimy o przygotowanie dekoracji świątecznych w kościele. Zapraszamy zwłaszcza młodzież i wszystkich dorosłych na wspólne dekorowanie naszej świątyni w Sierakowie w czwartek 21 grudnia.

 

8.       Na Mszach świętych w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę.

 

9.       Przez cały Adwent po Mszach świętych można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są jeszcze w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas – serdecznie zapraszamy.

 

10.  Bardzo dziękujemy rodzinom, które przygotowały paczki dla potrzebujących
z naszej parafii. Najpiękniejszym darem niech będzie radość i łzy wzruszenia tych, którzy otrzymali te dary serca. Niech Pan Bóg błogosławi  waszą dobroć.

 

11.  Nasza parafia wspiera dzieło pomocy dla Domu Dziecka w Gruzji, który prowadzi ks. Witold Szulczyński salezjanin, były proboszcz naszej parafii. Od świat Bożego Narodzenia przez okres kolędy będą przebywali u nas księża salezjanie z Gruzji. Będzie można przekazać im swój dar na ten szczytny cel. Ks. Krzysztof Nestoruk salezjanin z Gruzji w następną niedzielę i do 20 grudnia będzie pomagał nam w kolędzie i parafii. U niego będzie możliwość uzyskania informacji o misji.

12.  Za tydzień 24 grudnia czwarta Niedziela Adwentu i jednocześnie wigilia Bożego Narodzenia. Ta rzadka zbieżność spowodowała że Msze święte do południa będą wg rozkładu niedzielnego. Nie będzie natomiast Mszy św. o godz. 12.00 i 18.00! Na Pasterkę o godz. 15.30 zapraszamy rodziców z dziećmi.

 

13.  Pasterki w naszej parafii będą odprawiane w następujących godzinach:

- 21.00 – Sierakowo, Łosino, Bolesławice

- Kobylnica - 15.30 dla dzieci z rodzicami , 21.00 i 22.30

 

14.  W niedzielę 24 grudnia wieczorem Wieczerzą Wigilijną rozpoczynamy czas Świąt Bożego Narodzenia. Rozpocznijmy Wigilię modlitwą w rodzinie, odczytaniem Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Dzieląc się opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony wzajemną życzliwością i dobrocią. Niech na wigilijnym stole nie zabraknie tradycyjnych postnych potraw, a po posiłku wspólnego śpiewania kolęd .

 

Ofiary zbierane na tacę w czasie pasterek są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

 

15.  W poniedziałek 25 grudnia, Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą odprawiane o godzinach:

- Kobylnica9.00, 10.30 i 12.00

- Łosino – 9.00, - Sierakowo – 10.30, - Bolesławice – 10.30

 

Nie będzie Mszy św. o 7.00 i 18.00 w Kobylnicy!

 

16.  We wtorek 26 grudnia drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana pierwszego męczennika, rozkład Mszy świętych niedzielny.

 

17.  Po świętach, 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Planujemy w okresie od 27 do 30 grudnia miejscowości: Bolesławice, Łosino, Widzino, Sierakowo i Kończewo. Szczegółowy rozkład zostanie podany w przyszłą niedzielę.

 

18.  Zapraszamy do czytania prasy katolickiej.

 

19.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

2 NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj pamięcią modlitewną obejmujemy naszych braci i siostry z Kościoła na Wschodzie. Zbiórka ofiar do puszek przeznaczona jest na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

2.       W naszej parafii rozpoczęliśmy Rekolekcje Adwentowe. Serdecznie witamy ks. Rekolekcjonistę Mariusza Słomińskiego salezjanina ze Szczecina. Rekolekcje trwają w Kobylnicy do środy, a w Sierakowie i Łosinie do wtorku. Od wtorku przeżywamy peregrynację cudownej figury Matki Bożej Bolesnej ze Skrzatusza. Prosimy zapoznać się z rozkładem rekolekcji i peregrynacji Figury Matki Bożej, która nawiedzi wszystkie kaplice i kościoły naszej parafii. Rozkład Rekolekcji i peregrynacji jest wywieszony w gablotach i podany na stronie internetowej naszej parafii. W tym szczególnym czasie jest zmiana godzin odprawiania Mszy świętych. Rozkład będzie podawany na bieżąco. Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach i nawiedzeniu Pani Skrzatuskiej Patronki naszej diecezji.

 

3.       Prosimy, aby zorganizować się do wniesienia cudownej Piety Skrzatuskiej sprzed kaplicy, lub kościoła.

 

4.       Ofiary składane na tacę od niedzieli i na roratach przez okres rekolekcji i peregrynacji są przeznaczone na utrzymanie Sanktuarium w Skrzatuszu i budowę kościoła parafialnego w Szczecinie, skąd przyjechał do nas ks. Mariusz, Rekolekcjonista.

 

5.       Zapraszamy na Msze Święte roratnie o godz. 6.30 od poniedziałku do soboty, a dzieci z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku. Niech czas adwentowego oczekiwania odnawia w nas wszystkich żywą więź z Bogiem i Maryją.

 

6.       Na Mszach świętych w ciągu tygodnia jest możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania. Nie odkładajmy spowiedzi świętej na ostatnią chwilę.

 

7.       W środę 13 grudnia przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego
w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy złożyli najwyższą ofiarę na ołtarzu Ojczyzny.

 

8.       W Sobotę 16 grudnia o godz. 17.30 rozpoczynamy Nowennę do Bożego Narodzenia, która będzie odprawianado 24 grudnia przed każdą wieczorną Mszą świętą.Serdecznie zapraszamy.

 

9.       Przez cały Adwent po Mszach św. można zaopatrzyć się w opłatek wigilijny poświęcony w naszym kościele, są jeszcze w zakrystii do nabycia adwentowe świece Caritas – serdecznie zapraszamy.

 

10.  Jak co roku w czasie Adwentu przeprowadzamy akcję pomocy potrzebującym: osobom starszym z naszej parafii i matkom z małymi dziećmi z Fundacji Małych Stópek.  Do wystawionego kosza składamy pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków przebywających w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Akcję prowadzą Salezjanie Współpracownicy. Kto chciałby pomóc potrzebującym, proszę zdjąć z choinki bombkę i przygotować najpotrzebniejsze rzeczy dla konkretnych osób. Dary można złożyć na plebanii do 16 grudnia. Z serca dziękujemy za każdą pomoc, również pragniemy wspomóc Caritas Gruzja, której dyrektorem jest ks. Witold Szulczyński były proboszcz naszej parafii.

 

11.  Polecamy uwadze lekturę Gościa Niedzielnego.

 

12.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych za przyczyną ich patronów.

 

13.                    Łosino -Ze względów obiektywnych peregrynacja Cudownej Figury Matki Bożej  Skrzatuskiej odbędzie się w czwartek o godz. 19.00, a nie w piątek jak jest w programie.

 

14.  W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Jan Sikorski l. 65 z Kobylnicy, pogrzeb we wtorek o godz. 13.30 w Kobylnicy i Czesław Gaj l. 66 z Kobylnicy, pogrzeb w środę  o 13.00.

 

                               Wieczny odpoczynek racz im dać Panie....

I NIEDZIELA ADWENTU – 03 grudnia2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj pierwsza niedziela adwentu. Wchodzimy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się o przeżycie w mocy Ducha Świętego rekolekcji parafialnych, peregrynacji cudownej figury Matki Bożej Skrzatuskiej, czasu Adwentu i Bożego Narodzenia.

 

2.       W Adwencie Msze święte roratnie będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

Msza roratnia to szczególne czuwanie z Maryją, która prowadzi nas wszystkich do przeżywania cudu wigilijnej Nocy. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału,
a szczególnie dzieci z zapalonymi lampionami.

 

3.       Wzorem lat ubiegłych dzisiaj na wszystkich Mszach świętych będziemy święcili opłatki wigilijne, które po każdej Mszy świętej będzie można nabyć do swoich domów. Przez cały Adwent w biurze parafialnym można się zaopatrywać w opłatki wigilijne. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ogrzewanie i energię. Opłatki kupowane w marketach i na stacjach benzynowych nie są poświęcone.

 

4.       Są również w przedsionku kościoła do nabycia świece wigilijne Caritasu. Dochód z nich jak co roku jest przekazany na pomoc najbardziej potrzebującym. Mała świeca po 10 zł, duża po 20 zł. To piękne dzieło pomocy niech będzie również naszym udziałem. Zachęcamy do nabywania.

 

5.       We wtorek 5 grudnia w naszej wspólnocie zakonnej odbędzie się wizytacja ks. Inspektora Tadeusza Itrycha z Piły. Ks. Inspektor chciałby się spotkać z Salezjanami Współpracownikami na Mszy świętej o godz. 18.00, a następnie w Oratorium wspólnie ze wspólnotą współpracowników ze Słupska.

 

6.       W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. Modlimy się za naszych ministrantów i ich rodziny oraz o nowe powołania do kapłaństwa. Na godz. 17.30 zapraszamy ministrantów i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

7.       W piątek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzęmięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

8.       Jak co roku w czasie Adwentu przeprowadzamy akcję pomocy potrzebującym: osobom starszym z naszej parafii, matkom z małymi dziećmi z Fundacji Małych Stópek.  Do wystawionego kosza składamy pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków przebywających w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Akcję prowadzą Salezjanie Współpracownicy. Kto chciałby pomóc potrzebującym, proszę zdjąć z choinki bombkę i przygotować najpotrzebniejsze rzeczy dla konkretnych osób. Dary można złożyć na plebanii do 16 grudnia. Z serca dziękujemy za każdą pomoc, również pragniemy wspomóc Caritas Gruzja, której dyrektorem jest ks. Witold Szulczyński były proboszcz naszej parafii.

 

9.       W naszej parafii w przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje, które wygłosi ks. Mariusz Słomiński salezjanin. Rozkład rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem. Również od 12 grudnia będziemy przeżywali nawiedzenie cudownej figury Matki Bożej Bolesnej ze Skrzatusza. Nawiedzenie figury odbędzie się we wszystkich kościołach naszej parafii.  Zachęcamy do licznego udziału w rekolekcjach i nawiedzeniu Pani Skrzatuskiej Patronki naszej diecezji.

 

10.  Na czas trwania peregrynacji cudownej figury Matki Bożej i rekolekcji ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Sanktuarium w Skrzatuszu i budowy kościoła parafialnego w Szczecinie, skąd przyjedzie do nas ksiądz Rekolekcjonista.

 

11.  W przyszłą niedzielę ofiary do puszek będą przeznaczone na rzecz Funduszu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

 

12.  Tradycyjnie zapraszamy do czytania i refleksji zawartych w cotygodniowej prasie katolickiej.

 

13.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa.

 

14.  W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszeszła do wieczności Anastazja Łuniewska l. 76 z Kobylnicy

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

 

34 NIEDZIELA – 26 listopada 2023

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tą uroczystość obchodzimy w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

 

2.       Dziś, o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu
i
Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

 

3.       W czwartek 30 listopada święto św. Andrzeja Apostoła.  Ks. Andrzej obchodzi swoje imieniny. Czcigodny solenizant odprawi Mszę świętą o godz. 18.00. Zapraszamy wszystkich wiernych, aby podziękować ks. Andrzejowi za posługę i prosić Dobrego Boga o potrzebne łaski. W tym dniu również miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy ucałowanie relikwii świętego.

 

4.       W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, o 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi dla dzieci, a o 17.30 dla pozostałych wiernych.

 

5.       W sobotę 02 grudnia pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Na godz. 9.00 zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo ku czci Niepokalanej Matki Kościoła.

 

6.       Za tydzień 03 grudnia – pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego.

 

7.       W Adwencie Msze św. roratnie będą odprawiane wg następującego rozkładu: od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zapraszamy wszystkich do licznego    udziału, a szczególnie dzieci z zapalonymi lampionami.

 

8.       Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo przygotowani.

 

9.       Rekolekcje Adwentowe z peregrynacją piety skrzatuskiej od 10 grudnia. Rekolekcje głosi ks. Mariusz Słomiński salezjanin ze Szczecina. Rozkład Rekolekcji i peregrynacji piety w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej naszej parafii.

 

10.  Po wszystkich Mszach świętych w przyszłą niedzielę poświęcenie opłatków, które będzie można odebrać sprzed ołtarza. Ofiary za opłatki są przeznaczone na ogrzewanie i energię elektryczną. Również od przyszłej niedzieli można nabywać świece na stół wigilijny. Cena dużej świecy 20 zł., a małej 10 zł. Ofiary są przeznaczone dla najbardziej potrzebujących.

 

11.  Jak co roku w czasie Adwentu przeprowadzamy akcję pomocy potrzebującym: osobom starszym z naszej parafii, matkom z małymi dziećmi z Fundacji Małych Stópek, do wystawionego kosza składamy pieluchy i kosmetyki dla niemowlaków przebywających w Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Akcję prowadzą Salezjanie Współpracownicy. Kto chciałby pomóc potrzebującym, proszę zdjąć z choinki bombkę i przygotować najpotrzebniejsze rzeczy dla konkretnych osób. Dary można złożyć na plebanii do 16 grudnia. Z serca dziękujemy za każdą pomoc, również pragniemy wspomóc Caritas Gruzja, której dyrektorem jest ks. Witold Szulczyński były proboszcz naszej parafii.

 

12.  Zachęcamy do czytania cotygodniowej prasy katolickiej.

 

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki.

 

33 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LISTOPADA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dziś – trzydziesta trzecia niedziela w ciągu roku. Dzień dzisiejszy przez ojca świętego Franciszka został ustanowiony w Kościele powszechnym  Światowym Dniem Ubogich. Pragnieniem ojca świętego jest aby wspólnoty chrześcijańskie na całym świecie stawały się coraz wyraźniejszym i konkretnym znakiem miłości Chrystusa do tych ostatnich i najbardziej potrzebujących.

 

2.       We wtorek 21 listopada swoje imieniny będzie obchodził ks. Janusz. Solenizant odprawi Mszę św. dzisiaj o godz. 9.00 w Łosinie, a o 10.30 w Kobylnicy. Będzie piękna okazja wyrazić wdzięczność i podziękować Bogu za jego posługę. Wszystkich zapraszamy.

 

3.       We wtorek 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Wspominając tamto Ofiarowanie, odnawiajmy w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli.

 

4.       W środę 22 listopada do Oratorium na godz. 19.00 zapraszamy Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium i Starszych Ministrantów w celu omówienia Rorat.

 

5.       W piątek 24 dzień miesiąca, miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. W naszym kościele o 17.30 nabożeństwo ku Czci Matki Bożej Wspomożycielki.

 

6.       W Przyszłą niedzielę 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela przed okresem Adwentu.

 

7.       Adwent to czas radosnego przygotowania serc na przyjście Chrystusa.Zapraszamy do ożywienia wiary przez słuchanie Słowa Bożego, modlitwę i sakramenty święte we wspólnocie Kościoła. Zapraszamy na Roraty i Rekolekcje Adwentowe, które połączone będą z peregrynacją Piety Skrzatuskiej, a rozpoczną się 10 grudnia.

 

8.       Roraty w Kobylnicy od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 przez cały Adwent. Serdecznie zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież. Po roratach w Oratorium kakao i drożdżówka.

 

9.       W pierwszą niedzielę Adwentu w kościołach naszej parafii zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w zakrystii, sprzed ołtarza lub w kancelarii parafialnej. Będą też rozprowadzane świece na stół wigilijny. Dochód będzie przeznaczony dla najbardziej potrzebujących wsparcia.

 

10.  W kwietniu 2024 roku jest organizowana pielgrzymka do Gruzji. Szczegóły na plakacie, w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy i więcej informacji u ks. Leszka.

 

11. Powstaje parafialna schola dziecięca. Próby scholi we wtorki o godz. 16.00 w Oratorium, a w każdą niedzielę o 10.30 Msza święta z udziałem scholi. Zapraszamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież.

 

12. Zapraszamy również chłopców w wieku szkoły podstawowej do służby ministranckiej. Zapisy u ks. Piotra.

 

13. Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”.

 

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

32 NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LISTOPADA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Ofiary zbierane do puszek są przeznaczone na pomoc dla kościołów ogarniętych szaleństwem wojny. Za wszelkie dary z serca „Bóg zapłać”.

 

2.     Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 12.00 konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 

3.       Z racji II niedzieli miesiąca ofiary zbierane na tacę są przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. W ostatnim czasie zakupiliśmy sprzęt nagłaśniający dla powstającej scholi. Dziękujemy dobrodziejom za dołożenie się do tej inwestycji.

 

4.       Od dzisiejszej niedzieli o godz. 10.30. wprowadzamy Mszę świętą z udziałem dzieci i młodzieży. Msza święta będzie ubogacona powstającą scholą parafialną.

 

5.     Powstaje parafialna schola dziecięca. Próby scholi we wtorki o godz. 16.00 w Oratorium. Zapraszamy do udziału.

 

6.     Zapraszamy również chłopców w wieku szkoły podstawowej do służby ministranckiej. Zapisy u ks. Piotra.

 

7.       Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych
w wypominkach.

 

8.       21 listopada ks. Janusz będzie obchodził swoje imieniny. Czcigodny solenizant odprawi Mszę świętą w niedzielę o godz. 10.30. Będzie okazja, aby pomodlić się za  solenizanta i wyrazić Mu wdzięczność za wszelkie dobro uczynione w naszej parafii.

 

9.       Rekolekcje adwentowe wraz z peregrynacją Piety Skrzatuskiej w naszej parafii rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu 10 grudnia. Słowem Bożym i modlitwą podzieli się z nami ks. Mariusz Słomiński salezjanin, duszpasterz młodzieży ze Szczecina. Rozkład rekolekcji i nawiedzenia figury Matki Bożej będzie podany po konsultacji z Kustoszem Sanktuarium w Skrzatuszu.

 

10.                       Z racji wydarzeń dziejących się w Ziemi Świętej zostaje odwołana pielgrzymka na marzec 2024. W zamian nasza parafia organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę w dniach  od 21 do 28 maja 2024 roku. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Janusza.

 

11.                       W kwietniu 2024 roku jest organizowana pielgrzymka do Gruzji. Będzie można zwiedzić zabytki sprzed półtora tysiąca lat oraz odwiedzić miejsce pracy salezjanów w Tibilisi. Szczegóły na plakacie, w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy i więcej informacji u ks. Leszka.

 

12.  Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”.

 

13.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

14.  W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do wieczności: Elżbieta Kania l. 61 z Łosina, Celina Imiłkowska l. 79 z Łosina i Czesław Pilecki l. 80 z Łosina.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …

 

 

 

 

31 NIEDZIELA ZWYKŁA 05 LISTOPADA 2023

 

Ogłoszenia Duszpasterskie

 

1.       Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze, a o godz. 17.30 wypominki za naszych drogich zmarłych. W tym miesiącu modlimy się za dusze w czyścu cierpiące i o rozwój Żywego Różańca w naszej parafii.

 

2.       Do 08 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować odpust zupełny – darowanie kary za grzechy poprzez spełnienie warunków odpustu.

 

3.       Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych
w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św.

 

4.       W czwartek 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.

 

5.       W sobotę 11 listopada – Narodowe Święto odzyskania Niepodległości. Chcemy szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie
w obronie Ojczyzny.

 

6.       W niedzielę 12 listopada, po Mszy świętej o godz. 12.00 konferencja dla rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej.

 

7.       Niedziela 12 października jest drugą niedzielą miesiąca, taca przeznaczona na cele budowlane naszej parafii. Zakończyliśmy ogrodzenie cmentarza w Kobylnicy. Przygotowujemy się do wykonania alejek i parkingu przy cmentarzu. Zakupiliśmy również sprzęt nagłaśniający dla organizującej się scholi w kościele w Kobylnicy.

 

8.       Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Solidarności z Kościołem prześladowanym. Będą zbierane ofiary do puszek na Pomoc Kościołowi
w potrzebie.

 

9.       Powstaje parafialna schola dziecięca. Próby scholi we wtorki o godz. 16.00 w Oratorium. Zapraszamy do udziału.

 

10.  Zapraszamy również chłopców w wieku szkoły podstawowej do służby ministranckiej. Zapisy u ks. Piotra.

 

11.  Z racji wydarzeń dziejących się w Ziemi Świętej zostaje odwołana pielgrzymka na marzec 2024. W zamian nasza parafia organizuje pielgrzymkę śladami św. Pawła na Maltę w dniach  od 21 do 28 maja 2024 roku. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Janusza.

 

12.  W kwietniu 2024 roku jest organizowana pielgrzymka do Gruzji. Będzie można zwiedzić zabytki sprzed półtora tysiąca lat oraz odwiedzić miejsce pracy salezjanów w Tibilisi. Szczegóły na plakacie, w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy i więcej informacji u ks. Leszka.

 

13.  Polecamy lekturę „Gościa Niedzielnego”.

 

14.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask.

 

15.  Pragniemy z serca podziękować Salezjanom Współpracownikom oraz rodzicom ministrantów za pomoc w przygotowaniu grobów i Mszy świętej na cmentarzu w Kobylnicy.

 

16.  W tym roku zapraszamy już teraz na rekolekcje adwentowe, które rozpoczną się w II Niedzielę Adwentu 10 grudnia. Słowem Bożym i modlitwą podzieli się
z nami ks. Mariusz Słomiński salezjanin, duszpasterz młodzieży ze Szczecina. Rekolekcje będą połączone z peregrynacją figurki ze Szkatusza. Rozkład rekolekcji podamy w przyszłą niedzielę na stronie internetowej naszej parafii i w gablocie przed kościołem.

 

17.  W minionym tygodniu z naszej parafii odeszli do wieczności: Andrzej Kaczmarczyk l. 48 z Kobylnicy i Elżbieta Kania l. 61 z Łosina - pogrzeb we wtorek o godz. 13.00.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

 

 

 

Uroczystość Wszystkich Świętych – 01 listopada 2023

 

Ogłoszenia

 

1.     Dziś Kościół wychwala Pana Boga za wszystkich świętych, oficjalnie kanonizowanych i tych, którzy w cichości wiedli święte życie. Radujemy się
i wierzymy, że są w Domu Ojca i swoją modlitwą pomagają nam – jeszcze pielgrzymującym, abyśmy nie ustawali na drogach wiary. Dzięki świętych obcowaniu są naszymi orędownikami w Niebie. Dzisiejsza uroczystość uświadamia nam też, że świętość jest dla wszystkich, dla każdego z nas.

 

2.     W środę, 2 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu Kościół modli się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. odprawione będą w Kobylnicy
o godz. 9.00, 17.00 - zbiorowa za naszych bliskich zmarłych /int. w tym dniu można składać z dowolną ofiarą do koszyka przy ołtarzu i o 18.00; w Łosinie o 17.00, w Sierakowie o 16.00.

 

3.     Od 1 do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii Świętej, odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

 

4.     Przez cały miesiąc listopad modlimy się za naszych bliskich zmarłych
w wypominkach. W Kobylnicy codziennie o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą św. W Łosinie, Sierakowie i Bolesławicach przed Mszą św. niedzielną.

 

5.     Naszą modlitwą i wdzięcznością obejmujemy was wszystkich, bracia i siostry, z serca dziękując za wszelkie dobro duchowe i materialne.

 

6.     Niech dobry Bóg za przyczyną naszych świętych patronów udziela nam obfitości łask.

 

 

30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 PAŹDZIERNIKA 2023

Uroczystość Poświęcenia własnego kościoła

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość poświęcenia kościołów. Niech nasze świątynie, poświęcone Bogu będą miejscem modlitwy i wspólnoty dla każdego
z nas.

 

2.       We wtorek 31 października miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy świętej o 18.00 ucałowanie relikwii.

 

3.       W środę 01 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej parafii będą odprawiane w następującym porządku:

- Kobylnica – 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 (na cmentarzu)

- Łosino – 9.00,

- Sierakowo – 10.30 (na cmentarzu)

 

4.       Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla naszych zmarłych. Do tego potrzeba: być w stanie łaski uświęcającej, zerwać przywiązanie do grzechu, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych oraz w intencjach Ojca świętego.

 

5.       W czwartek 02 listopada Dzień Zaduszny. W tym dniu modlimy się za wszystkich wiernych zmarłych. Msze święte będą odprawiane w Kobylnicy o godz. 9.00, 17.00 - zbiorowa za naszych bliskich zmarłych i na tę godzinę zapraszamy szczególnie ministrantów i ich rodziców, po tej Mszy świętej udamy się na cmentarz, aby pomodlić się za naszych drogich zmarłych i o godz. 18.00 kolejna Msza święta. W Sierakowie o godz. 16.00, a w Łosinie o 17.00.

 

6.       W Wypominkach, modlimy się przez cały miesiąc za naszych bliskich, którzy odeszli do wieczności. W naszym kościele wypominki codziennie przed każdą Mszą świętą wieczorną.

 

7.     W dniu 01.11. na terenie cmentarza w Kobylnicy Towarzystwo Opieki Paliatywnej ze Słupska jak co roku będzie zbierać ofiary na rzecz Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Słupsku. Za każdy dar serca serdeczne Bóg zapłać

 

8.       W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca.
. W I piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00. O 16.30 Msza św. i okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej dla dzieci, a o 17.30 dla starszych.

 

9.       W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na godz. 9.00, a nie na 10.00 jak to było do tej pory. Po Mszy świętej nabożeństwo.

 

10.  W następną niedzielę w naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca o zwykłej porze.

 

11.  Już dzisiaj pragniemy poinformować, że w naszej parafii w dniach od 12 do 15 grudnia będziemy przeżywali peregrynację figurki Matki Bożej ze Skrzatusza.  Dokładny rozkład zostanie podany w przyszłą niedzielę.

 

12.  W kwietniu 2004 roku jest organizowana pielgrzymka do Gruzji. Będzie można zwiedzić zabytki sprzed półtora tysiąca lat oraz odwiedzić miejsce pracy salezjanów w Tibilisi. Szczegóły na plakacie, w gablocie i na naszej stronie internetowej. Zapisy i więcej informacji u ks. Leszka.

 

13.  Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

 

14.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia i miłym gościom składamy serdeczne życzenia, wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki

 

29 NIEDZIELA ZWYKŁA – 22 PAŹDZIERNIKA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w całym Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy również składając po Mszach świętych ofiary do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

2.       W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 ks. Inspektor Tadeusz Itrych dokona poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę nowej kaplicy w Bolesławicach. Zapraszamy wszystkich parafian.

 

3.       W dzisiejszą niedzielę przypada 75 rocznica śmierci Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, wielkiego Prymasa Polski, salezjanina, który umierając przekazał swój duchowy testament: „zwycięstwo gdy przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”. Przez wstawiennictwo tego Sługi Bożego prośmy Pana Boga, abyśmy i dzisiaj nie zapomnieli o wierze ojców i o własnej Ojczyźnie. 

 

4.       Matce Bożej, Królowej Różańca świętego polecamy młodzież, dzieci
i rodziny całej naszej parafii. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe do kościoła parafialnego codziennie o godz. 17.30, a dzieci we wtorki i czwartki
na godz. 16.30.

 

5.       We wtorek 24 dzień miesiąca, wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych.
Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium i starszych Ministrantów. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium w celu omówienia Uroczystości Wszystkich Świętych.

 

6.       W przyszłą niedzielę 29 października będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia naszej świątyni.

 

7.       Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich.

 

8.       Wyłożone są kartki do wypominek. Bardzo prosimy o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych oraz zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.

 

9.       Msza święta 1 listopada na cmentarzu w Kobylnicy o godz. 12.00, a w Sierakowie o godz. 10.30, również na cmentarzu.

 

10.  2 Listopada w Dzień Zaduszny w Kobylnicy o godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą zbiorową za naszych drogich zmarłych. Wypisanych zmarłych polecanych we Mszy świętej w tym dniu z dowolną ofiarą można składać do koszyka przy ołtarzu. Po Mszy świętej udamy się na cmentarz, aby pomodlić się za naszych bliskich zmarłych.

 

11.  Z serca składamy podziękowanie za ofiary na Dzieło Trzeciego Tysiąclecia”. Zebraną w ubiegłą niedzielę kwotę w wysokości 1963 zł przekazaliśmy na konto fundacji papieskiej.

 

12.  Zachęcamy do cotygodniowej lektury Gościa Niedzielnego. W tym tygodniu jest też specjalny numer Gościa Niedzielnego o Matce Bożej w cenie 14 złotych.

 

13.  Bolesławice. Ze względu na to, że jest nas więcej, chciałbym prosić aby od pierwszej niedzieli Adwentu zapisywać się na kolędę, gdyż w ubiegłym roku przeznaczyliśmy zbyt wiele dni na wizytę w waszych domach.

 

14.   Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 15 PAŹDZIERNIKA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

1.       W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Papieski. Obchodom towarzyszy hasło: "Cywilizacja życia". W całej Polsce przeprowadzane są zbiórki pieniędzy do puszek na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", które funduje stypendia dla dzieci i młodzieży ze środowisk najuboższych.

 

2.       Dziś po każdej Mszy świętej będą rozprowadzane "kremówki papieskie". Cały dochód z tej akcji przeznaczony jest na cele naszego Oratorium. Serdecznie polecamy.

 

3.       W naszym kościele z okazji dnia papieskiego dzisiaj o godzinie 20.00 odbędzie się czuwanie modlitewne ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy serdecznie wszystkich drogich parafian.

 

4.       W środę 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie.

 

5.       Zapraszamy całą wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego /sprzęt RTV i AGD np. pralki, telewizory, komputery/. Sprzęt zostanie zabrany 20 października br. o godz. 10.00. Zbiórka będzie miała miejsce od wewnętrznej strony muru przy bramie wjazdowej do kościoła. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata.

 

6.       W przyszłą niedzielę 22 października o godz. 12.00 w Bolesławicach na placu budowy nowej kaplicy ku czci św. Dominika Savio zostanie poświęcony i wmurowany kamień węgielny przywieziony z bazyliki w Turynie. Poświęcenia i wmurowania dokona ks. Inspektor Tadeusz Itrych. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 

7.       Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele Tydzień misyjny. Naszą modlitwą i ofiarą serca wspierajmy misjonarzy zwłaszcza w krajach dotkniętych działaniami wojennymi i skrajnym ubóstwem. Po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na cele misyjne.

 

8.       Grupa naszych Parafian zorganizowała po każdej Mszy świętej wieczornej 40-sto dniową Drogę Krzyżową w intencji pokoju w Polsce i na świecie, jak również za zatwardziałych grzeszników. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 

9.       Parafia p.w. św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych do Ljubljany w Słowenii. Informacje o tej pielgrzymce na plakatach w gablocie.

 

10.  Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich.

 

11.  Wyłożone są kartki do wypominek. Bardzo prosimy o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych oraz zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.

 

12.  2 listopada Dzień Zaduszny o godz. 17.00 odprawimy Mszę świętą zbiorową za naszych bliskich zmarłych. Przed ołtarzem tego dnia będzie stał koszyk na dowolne ofiary. Po tej Mszy świętej udamy się na cmentarz, aby pomodlić się za naszych bliskich zmarłych.

 

13.  Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

14.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i wszelkich łask przez wstawiennictwo Królowej Różańca św.

 

15.  W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Czesława Bubnowska l. 94 z Kobylnicy, Tadeusz Palusiński l. 71 z Kobylnicy i Stefan Kowalczuk l. 81 z Kobylnicy.

 

                                          Wieczny odpoczynek racz im dać Panie......

 

 

 

27 NIEDZIELA ZWYKŁA – 08 PAŹDZIERNIKA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1. W przyszłą niedzielę 15 października będziemy obchodzili Dzień Papieski. Obchodom towarzyszy hasło „Cywilizacja życia”. W całej Polsce przeprowadzane zostaną  zbiórki pieniędzy do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która funduje stypendia dla dzieci i młodzieży ze środowisk najuboższych.

 

2. W naszej parafii z okazji dnia papieskiego w niedzielę 15 października o godz. 20.00 odbędzie się wieczornica - czuwanie modlitewne ku czci św. Jana Pawła II. Zapraszamy serdecznie wszystkich drogich parafian.

 

3. W sobotę 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Naszą życzliwością i modlitwą obejmijmy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje święto.

 

4. W następną niedzielę 15 października po każdej Mszy świętej będą rozprowadzane "kremówki papieskie". Cały dochód z tej akcji przeznaczony jest na cele naszego Oratorium. Serdecznie polecamy.

 

5. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele  codziennie o godz. 17.30 – przed Mszą św. wieczorną. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. W kościele w Sierakowie i Łosinie nabożeństwo różańcowe dla wszystkich  przed każdą Mszą świętą niedzielną.

 

6. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele remontowe naszej parafii. Obecnie trwają prace na nowej części cmentarza, niebawem rozpoczniemy renowację kościoła w Sierakowie i trwają prace przy budowie nowej kaplicy w Bolesławicach. Poszukujemy panów, którzy znają się na murowaniu.

 

7. 22 października o godz. 12.00 odbędzie się poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego na terenie budowy kaplicy w Bolesławicach. Poświęcenia i wmurowania dokona ks. Inspektor Tadeusz Itrych. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

 

8. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

9. Za wszelką pomoc duchową i materialną z serca dziękujemy.

 

10. Zbliża się miesiąc listopad, a wraz z nim Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Naszym chrześcijańskim obowiązkiem jest pamięć o zmarłych wyrażona modlitwą, ofiarą Mszy św. i nawiedzaniem cmentarzy. Zadbajmy o miejsca spoczynku naszych bliskich.

 

11. Jak co roku można już składać wypominki. Bardzo prosimy o pisanie drukowanymi literami imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych, polecanych modlitwie w wypominkach oraz zaznaczenie w jakiej miejscowości mają być wspomniane.

12.  W minionym tygodniu odeszedł do Pana: + Sylwester Jędrzejczak, lat 91, ze Słupska.

 

                          Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie

 

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                                1 października 2023

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Serdecznie witamy w naszej parafii Jubilata byłego proboszcza ks. Eugeniusza Łodykę, który obchodzi swoje  50 lecie kapłaństwa. Życzymy Mu wiele łask, Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki. Zacny Jubilat odprawi Mszę świętą o godz. 12.00, a kazanie wygłosi ks. wikariusz ks. inspektora ks. Krzysztof Rudziński.

 

2. W dniu dzisiejszym Członkowie Stwowarzyszenia Salezjanów Współpracowników na Mszy świętej o godz. 12.00 odnowią ślubowanie wierności Panu Bogu i księdzu Bosko, również będą obchodzili swój jubileusz 25 lecia istnienia Stowarzyszenia. Na tej Mszy zostanie przyjęty nowy członek stowarzyszenia Andrzej Walusiak.

 

3. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 17.30. W tym miesiącu modlimy się za naszą Ojczyznę, aby pod dobrymi rządami rozwijała się w pokoju i pomyślności, i aby ci, którzy zostaną obdarzeni zaufaniem wyborców, okazali się godnymi powierzonej sobie władzy.

 

4. Dziś rozpoczynamy – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.30 dla ogółu wiernych, a we wtorek i czwartek o godz. 16.30 dla dzieci i młodzieży. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i sobotytajemnice radosne, we wtorki i piątkibolesne, w czwartkitajemnice światła.

 

5. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca. W dzisiejszą niedzielę poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii na Mszy świętej o godz. 10.30.

 

6. Dzisiaj gościmy kleryka z seminarium duchownego w Koszalinie. Kleryk po Mszach świętych będzie zbierał ofiary do puszek na utrzymanie seminarium.

 

7. W środę, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

 

8. W czwartek, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

 

9. Czwartek, 5 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Modlimy się o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz. 17.30. Zapraszamy serdecznie wszystkich ministrantów i ich rodziców. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium. Również w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą - adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 do 20.00.

 

10. W piątek, 6 października pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30 dla ogółu wiernych. Z sakramentu pokuty i pojednania będzie można skorzystać na każdej Mszy świętej, a dzieci i młodzież zapraszamy na spowiedź od godz. 16.00 i o 16.30 Msza święta. Do południa kapłani udadzą się z sakramentami do chorych naszej parafii. Na Mszy świętej o godz. 18.00 spotyka się młodzież z klas pierwszych szkoły średniej przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

11. W pierwszą sobotę zapraszamy czcicieli Matki Bożej na godz. 10.00 na Mszę świętą i nabożeństwo.

 

12. Powstaje dziecięca scholka parafialna. Zapraszamy chętne dzieci do udziału. Próby scholi we wtorki, w oratorium od godz. 16.00.

 

13. Oratorium czynne od wtorku do piątku od godz. 16.00 do 18.00. Dzieci mogą skorzystać z bogatej oferty zajęć. Szczegóły na plakatach.

 

14. Taca z przyszłej niedzieli jest przeznaczona na cele remontowe parafii. W ostatnim okresie trwają prace przy nowej części cmentarza, w Sierakowie oczekujemy na decyzję w sprawie odrestaurowania kościoła, a w Bolesławicach trwają prace przy budowie kaplicy. Bardzo prosimy chętnych panów murarzy do pomocy przy budowie.

 

15. 22 października o godz. 12.00. zostanie wmurowany kamień węgielny pod kaplicę w Bolesławicach. Kamień przywieziono z Turynu. Poświęcenia dokona ks. Inspektor Tadeusz Itrych. Po Mszy świętej piknik, na którym będzie można kupić dobre ciasto, grochówkę, kiełbaski. Dochód przeznaczony będzie na budowę kaplicy w Bolesławicach. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian.

 

16. Od poniedziałku 2 października do końca kwietnia w dni powszednie w Kobylnicy Msze święte poranne będziemy odprawiali o godz. 9.00.

 

17. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej mądrości w codziennych wyborach, wzrastania w miłości oraz podejmowania pokornej służby względem Boga i bliźniego.

 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 WRZEŚNIA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj 25 niedziela zwykła i miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożenie wiernych. O 17.30 nabożeństwo ku czci Wspomożycielki Wiernych.

 

2.       Dziś zapraszamy na Mszę świętą o godz. 10.30 czcicieli Maryi Wspomożycielki na spotkanie inaugurujące Stowarzyszenie Czcicieli Wspomożycielki, a o godz. 12.00 Msza święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej. Po Mszy spotkanie z rodzicami.

 

3.       W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary do puszek na kształcenie w diecezji i KUL, a w następną ofiary na seminarium w Koszalinie.

 

4.       W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 12.00 ks. Eugeniusz Łodyga były proboszcz naszej parafii będzie przeżywał swój jubileusz 50 lecia kapłaństwa. Zapraszamy serdecznie wszystkich Parafian. Również na tej Mszy świętej będziemy świętowali 25 lecie istnienia Salezjanów Współpracowników.

 

5.       W najbliższy poniedziałek 25 września zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 Salezjanów Współpracowników, Opiekunów Oratorium i Starszych Ministrantów. Po Mszy spotkanie w Oratorium w sprawie jubileuszu 50 lecia kapłaństwa ks. Eugeniusza Łodygi i jubileuszu 25 lecia istnienia Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników.

 

6.       W piątek 29 września obchodzimy święto Archaniołów Michała, Gabriela
i Rafała. Są oni nam dani jako potężni orędownicy na naszej drodze do Boga. W tym dniu swoje imieniny obchodzi p. Rafał, nasz kościelny. Pamiętajmy o nim w swoich modlitwach.

 

7.     W sobotę 30 września ostatni dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko, wielkiego patrona młodzieży. Zapraszamy wszystkich przyjaciół i sympatyków
Ks. Bosko na Mszę św. o godz. 18.00.

 

8.     W pierwszy piątek miesiąca 6 października Msza św. i spotkanie organizacyjne o godz. 18.00 w naszym kościele dla wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania z pierwszej klasy szkoły średniej. Obecność obowiązkowa.

 

9.       Za tydzień I niedziela miesiąca. W naszych kościołach zmiana tajemnic Żywego Różańca, a o godz. 17.30 w ramach nabożeństwa Eucharystycznego zapraszamy na różaniec.

 

10.  W przyszłą niedzielę 1 października, na Mszy świętej o godz. 10.30 poświęcimy różańce dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej.

 

11.  Od niedzieli rozpoczyna się miesiąc październik. Szczególny czas poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele dla starszych będą codziennie o godz. 17.30 – przed Mszą świętą wieczorną.             Dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 16.30. W kościele w Sierakowie i Łosinie nabożeństwo przed każdą Mszą świętą niedzielną.

 

12.  Osoby, które chciałyby zaangażować się w naszym Oratorium, zapraszamy na spotkanie do kawiarenki w najbliższy wtorek 26 września po Mszy wieczornej.

 

13.  Od pierwszego poniedziałku października 2 października poranne Msze święte będą odprawiane o godz. 9.00.

 

14.           Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego.

 

15.           Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia składamy serdeczne życzenia, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

 

16.Do Sakramentu Małżeństwa pragną przystąpić: Robert Szyjkowski z Gdańska i Emilia Bigott z Łosina - zap. II

 

 

24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 WRZEŚNIA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  Dzisiaj w Skrzatuszu główne uroczystości odpustowe Najświętszej Maryi Matki Bolesnej, Opiekunki naszej diecezji. Prośmy przez Jej przyczynę o potrzebne łaski dla świata i naszej Ojczyzny.

 

2.  W niedzielę 24 września o godz. 17.30 co miesięczne nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy serdecznie wszystkich czcicieli Maryi.

 

3.     W niedzielę 24 września na Mszę świętą o godz. 10.30 zapraszamy czcicieli Maryi Wspomożycielki Wiernych na spotkanie inaugurujące Stowarzyszenie Czcicieli Wspomożycielki.

 

4.     Organizujemy pielgrzymkę śladami św. Jana Pawła II w terminie 16-19 października 2023 roku. Na trasie pielgrzymki są przewidziane: Jasna Góra, Łagiewniki, Zakopane, Wadowice. Szczegóły i zapisy u ks. Leszka. Są jeszcze wolne miejsca.

 

5.     Organizujemy również pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 7 do 14 marca 2024 roku. Z planem pielgrzymowania można zapoznać się na plakacie. Wszelkie informacje szczegółowe i zapisy do października u ks. Janusza.

 

6.     Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii Świętej  24 września na Mszę św. o godz. 12.00, a po Mszy świętej pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców.

 

7.     Poszukujemy osoby, które chciałyby zaangażować się w naszym Oratorium, jako wolontariusze - animatorzy. Formy zaangażowania mogą być różne: zajęcia kulinarne, modelarstwo, zajęcia sportowe, plastyczne, językowe, nauka gry na gitarze, pianinie..., każda forma pomagająca dzieciom i młodzieży w ich rozwoju jest mile widziana. Chętnych do pomocy prosimy o zgłaszanie się u ks. Piotra.

 

8.     Oratorium będzie czynne od wtorku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00.

 

9.  Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

10.           Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i wszelkiego dobra, a za wszelką pomoc duchową i materialną składamy z serca podziękowania.

 

11.           W przyszłą niedzielę po Mszy świętej zbiórka do puszek, ofiary przeznaczone są na kształcenie w diecezji.

12.           Zapraszamy młodzież klas pierwszych szkoły średniej przygotowującą się do bierzmowania  6 października na godz. 18.00 na obowiązkowe spotkanie formacyjne.

 

13.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się: Robert Szyjkowski z Gdańska i Emilia Bigott z Łosina - zap. I

 

14.W minionym tygodniu odeszła do wieczności Alina Dąbrowska l. 93 z Łosina

 

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie......

23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 WRZEŚNIA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     Dzisiaj w naszej Ojczyźnie rozpoczyna się Tydzień Wychowania. Otoczmy naszymi modlitwami dzieci, młodzież i wychowawców.

 

2.     Witamy serdecznie w naszej parafii ks. charyzmatyka Jose Maniparambila, który od piątku przeprowadza dni skupienia dla naszych Parafian i w niedzielę głosi homilie na każdej Mszy świętej. Po Mszy świętej można nabyć książkę jego autorstwa.

 

3.     Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 w Kobylnicy i o godz. 10.30 w Sierakowie poświęcenie przyborów szkolnych dla uczniów klas pierwszych.

 

4.     Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na "Marsz dla Jezusa" w najbliższą niedzielę 10 września. Rozpoczęcie Mszą świętą w Sanktuarium św. Józefa w Słupsku, następnie radosny przemarsz na plac przed kościołem NSPJ, uroczyste zawierzenie miasta Słupska Jezusowii koncert uwielbienia.

 

5.     Taca dzisiejsza przeznaczona jest na cele budowlane i remontowe w naszej parafii. Obecnie trwają prace przy nowej części cmentarza, a w Bolesławicach rozpoczęliśmy budowę nowej kaplicy. W przedsionku kościoła są wyłożone ulotki na temat budowy kaplicy. Po Mszy świętej zbieramy ofiary do puszek na utrzymanie Sanktuarium Matki Bożej w Skrzatuszu.

 

6.     W przyszłą niedzielę 17 września przeżywamy diecezjalny odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Pielgrzymka autokarowa z naszej parafii wyrusza o godz. 6.00 spod kościoła w Kobylnicy. Są jeszcze wolne miejsca.

 

7.     W środę 13 września nabożeństwo fatimskie po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

8.     W czwartek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Przypomina nam ono o odnalezieniu relikwii Krzyża. Z okazji tego święta warto zwrócić uwagę jakie miejsce w naszych domach zajmuje krzyż Chrystusa.

 

9.     W niedzielę 24 września na Mszę świętą o godz. 10.30 zapraszamy czcicieli Maryi Wspomożycielki Wiernych na spotkanie inaugurujące Stowarzyszenie Czcicieli Wspomożycielki.

 

10.           Organizujemy pielgrzymkę śladami św. Jana Pawłą II w terminie 16-19 października 2023 roku. Na trasie pielgrzymki są przewidziane: Jasna Góra, Łagiewniki, Zakopane, Wadowice. Szczegóły i zapisy u ks. Leszka.

 

11.           Organizujemy również pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 7 do 14 marca 2024 roku. Z planem pielgrzymowania można zapoznać się na plakacie. Wszelkie informacje szczegółowe i zapisy do października u ks. Janusza.

 

 

12. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do Pierwszej Komunii Świętej  24 września na Mszę św. o godz. 12.00, a po Mszy świętej pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców.

 

13.Poszukujemy osoby, które chciałyby zaangażować się w naszym Oratorium, jako wolontariusze - animatorzy. Formy zaangażowania mogą być różne: zajęcia kulinarne, modelarstwo, zajęcia sportowe, plastyczne, językowe, nauka gry na gitarze, pianinie..., każda forma pomagająca dzieciom i młodzieży w ich rozwoju jest mile widziana. Chętnych do pomocy prosimy o zgłaszanie się u ks. Piotra.

 

14.Oratorium będzie czynne od wtorku do piątku w godz. od 16.00 do 19.00.

 

15.Od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 wprowadzamy adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy.

 

16.Zapraszamy na film pt " Ulmowie. Błogosławiona Rodzina" w Multikinie 19.09.2023 na godz. 19.15. Zapisy w zakrystii.

 

17.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

18.W minionym tygodniu odeszli do wieczności: Zdzisław Jaworski l. 86 z Kobylnicy, Waldemar Lesiak l. 68 z Widzina i Franciszek Zarembski l. 84 z Kobylnicy.

 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie

 

 

22 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3 WRZEŚNIA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     Dziś Pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach naszej parafii o zwykłej porze. W tym miesiącu modlimy się: O Boże błogosławieństwo dla dzieci, młodzieży, nauczycieli i katechetów naszej parafii w nowym roku szkolnym i katechetycznym.

 

2.     Serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej nowych księży: ks. Piotra Przyborskiego, który przybył do nas z Rumi i ks. Leszka Pałaca z Aleksandrowa Kujawskiego. Życzymy księżom wiele owoców w pracy duszpasterskiej.

 

3.     W poniedziałek 4 września rozpoczynamy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie roku dla dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół Samorządowych
w Kobylnicy w kościele parafialnym o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz rodziców i nauczycieli do licznego udziału.

 

4.     Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I odbędzie się
w niedzielę 10 września na Mszach św. w Kobylnicy o godz. 12.00 i w Sierakowie
o godz. 10.30.

 

5.     Zapraszamy ministrantów i rodziców na rozpoczęcie roku ministranckiego
7 września w czwartek na 17.30,  po Mszy św. spotkanie w oratorium.

 

6.     8 września w piątek na godz. 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego sakramentu, która rozpocznie dwudniowe rekolekcje. W piątek na godz. 18.00 prosimy o przybycie młodzieży z klas VII, VIII i pierwszych szkoły średniej przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Po Mszy świętej spotkanie z tą młodzieżą. Obecność obowiązkowa. Rekolekcje wygłosi hinduski charyzmatyk ks. Maniparambil. Dokładny rozkład na plakatach i stronie naszej parafii. /salezjanie kobylnica/

 

   / Ogłoszenie dla Sierakowa/ W czwartek 7 września na godz. 16.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii świętej wraz z rodzicami.

 

7.     Kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałki, środy i piątki po Mszy świętej o godz. 18.00.

 

8.     W przyszłą niedzielę zbieramy tacę na cele remontowe naszej parafii. Trwają prace przy powiększaniu cmentarza w Kobylnicy, w domu zakonnym dokonaliśmy remontu kaplicy, a w Bolesławicach rozpoczęliśmy budowę kaplicy. O szczegółach tej budowy można dowiedzieć się na stronie parafialnej pod tytułem; "kaplica Bolesławice".

 

9.     Za tydzień po Mszach świętych zbieramy ofiary do puszek na utrzymanie Sanktuarium w Skrzatuszu.

 

10.           W niedzielę, 17 września z racji odpustu organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium diecezjalnego w Skrzatuszu, aby pokłonić się Maryi Matce Bożej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich drogich parafian do pięknej modlitwy u tronu naszej Matki. Wyjazd w niedzielę o godz. 6.00 spod kościoła w Kobylnicy.

 

11.           W niedzielę 24 września na Mszę świętą o godz. 10.30 zapraszamy czcicieli Maryi Wspomożycielki Wiernych na spotkanie inaugurujące Stowarzyszenie Czcicieli Wspomożycielki.

 

12.           Organizujemy pielgrzymkę śladami św. Jana Pawłą II w terminie 16-19 października 2023 roku. Na trasie pielgrzymki są przewidziane: Jasna Góra, Łagiewniki, Zakopane, Wadowice. Szczegóły i zapisy u ks. Leszka.

 

13.           Organizujemy również pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 7 do 14 marca 2024 roku. Z planem pielgrzymowania można zapoznać się na plakacie. Wszelkie informacje szczegółowe i zapisy do października u ks. Janusza.

 

14.           Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na "Marsz dla Jezusa" w najbliższą niedzielę 10 września. Rozpoczęcie Mszą świętą w Sanktuarium św. Józefa w Słupsku, następnie radosny przemarsz na plac przed kościołem NSPJ, uroczyste zawierzenie miasta Słupska Jezusowii koncert uwielbienia.

 

15.           Już dzisiaj przypominamy, że Msze święte w dni powszednie od pierwszego poniedziałku października /2.10.br./ będą odprawiane o godz. 9.00.

 

16.           Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

17.            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

18.            W ostatnim tygodniu odszedł do Pana Zdzisław Jaworski l. 87 z Kobylnicy.

 

                                Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie......

21 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27SIERPNIA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     W czwartek ostatni dzień miesiąca i wspomnienie św. Jana Bosko. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników i moderatorów grup parafialnych na Mszę św. o godz. 18.00. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

2.     Spotkanie dla katechetów - w czwartek 31 sierpnia o godzinie 10.00 w Oratorium.

 

3.     W piątek 01 września 84 rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Wspomnijmy w modlitwie poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach prosząc Boga, aby ofiara ich życia nie była daremna.

 

4.     W tym tygodniu przypadają pierwszy, piątek i sobota miesiąca.
W piątek na godz. 16.00 na spowiedź zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, która w poniedziałek 4 września rozpoczyna Nowy Rok szkolny i katechetyczny, a o godz. 16.30 dla nich Msza święta. Dla ogółu wiernych Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.30 i Msza święta. Przed każdą Mszą świętą okazja do spowiedzi. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 10.00. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec z refleksją.

 

5.     W tym tygodniu przypada Pierwsza Niedziela miesiąca zmiana Tajemnic Żywego Różańca w niedzielę według stałego porządku.

 

6.     8 września w piątek o godz. 17.00 adoracją Najświętszego Sakramentu rozpoczynamy krótkie rekolekcje z hinduskim charyzmatykiem ks. Maniparambil. W piątek na godz. 18.00 zapraszamy szczególnie młodzież klas VII, VIII i pierwszych klas szkoły średniej. Po Mszy świętej spotkanie z ks. Rekolekcjonistą. Rozkład rekolekcji jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej.

 

7.     W niedzielę, 17 września organizujemy pielgrzymkę do Sanktuarium diecezjalnego w Skrzatuszu aby pokłonić się Maryi Matce Bożej Bolesnej. Zapraszamy wszystkich drogich parafian do pięknej modlitwy u tronu naszej Matki. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Wyjazd w niedzielę rano spod kościoła w Kobylnicy. Koszt wyjazdu 50,00 zł.

 

8.     Jest też organizowana pielgrzymka śladami św. Jana Pawła II w terminie 16-19.10.2023. Na trasie pielgrzymki są przewidziane: Jasna Góra, Łagiewniki, Zakopane, Wadowice. Szczegóły i zapisy u ks. Leszka.

9.     Nasza parafia jest organizatorem pielgrzymki do Ziemi Świętej w dniach od 7 do 14 marca 2024 roku. Z planem pielgrzymowania można zapoznać się na plakacie. Wszelkie informacje szczegółowe i zapisy do października u ks. Janusza.

 

10.           Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

11.            Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.

 

12.           W ostatnim tygodniu odszedł do wieczności Ireneusz Wojtasiak l. 43 z Kobylnicy.

                     Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie......

 

20 NIEDZIELA ZWYKŁA – 20 SIERPNIA 202023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.       Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. Krzysztofa Nestoruka - misjonarza z ubogiej Gruzji. Ks. Krzysztof będzie pracował z ks. Witoldem Szulczyńskim byłym proboszczem naszej parafii. Ks. Krzysztof w czasie Słowa Bożego opowie o pracy w Gruzji, a po Mszach świętych będą zbierane ofiary do puszek na dzieło w Gruzji.

 

2.       W środę 16 sierpnia rozpoczęliśmy budowę nowej kaplicy w Bolesławicach. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to dzieło. Prosimy o modlitwę i pomoc duchową i materialną dla tej inwestycji.

 

3.       Trwają prace przy rozbudowie nowej części cmentarza. W obecnym czasie nawożona jest ziemia dla wyrównania terenu.

 

4.     We wtorek 22 sierpnia –  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Modlimy się, abyśmy za Jej wstawiennictwem osiągnęli chwałę przygotowaną dla nas w Królestwie niebieskim.

 

5.       W czwartek 24 sierpnia obchodzimy miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno błagalne wszystkich czcicieli Maryi o godz. 17.30 w naszym kościele.

 

6.       W sobotę 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Odnowienie Ślubów Jasnogórskich na Mszy św. o godz. 18.00

7.       31 sierpnia zapraszamy na Mszę świętą wszystkich Salezjanów Współpracowników, Animatorów Oratorium, Katechetów i tych wszystkich, którzy chcieliby pomóc przy zajęciach dla dzieci i młodzieży. Po Mszy świętej spotkanie w Oratorium.

 

8.       8,9 i 10 września zapraszamy na duchowe spotkanie z ks. Jose Maniparambilem. 8 września na Mszy świętej o godz. 18.00 spotkanie z młodzieżą klas VII, VIII i pierwszych szkoły średniej. Po Mszy świętej spotkanie z tą młodzieżą, a o godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu dla wszystkich wiernych. Rozkład rekolekcji podany jest na stronie parafialnej i w gablocie.

 

9.       W dniu 9 września zapraszamy na Gminne Święto Plonów. Rozpoczęcie uroczystości Mszą świętą w intencji rolników w kościele w Kobylnicy o godz. 13.00.

 

10.  W Kobylnicy w dni powszednie wprowadziliśmy odprawianie Mszy świętych na okres letni o godz. 7.00 i 18.00 - ten czas trwa od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli września i czas zimowy o g. 9.00 i 18.00.

 

11.  Zapraszamy do lektury Gościa Niedzielnego.

 

12.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa, a miłym gościom pięknego czasu odpoczynku.

 

13.  W ostatnim czasie pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: Mariannę Skoczylas l. 91 z Kobylnicy i Józefę /F/ Koźluk l. 87 z Kobylnicy.

 

                                      Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.......

Rekolekcje z ks. Jose Maniparambil w dniach 8,9,10 września 2023

w Parafii pw. Najświętsszego Serca Pana Jezusa w Kobynicy

 

PROGRAM

8 wrzesień - piątek

17.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu

18.00 – Msza Święta

19.00 – spotkanie z młodzieżą

9 wrześień – sobota

10.00 -  12.00 – Konferencja – Spowiedź Święta

16.00– 17.45 – Konferencja – Eucharystia

18.00 - Msza Święta

19.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia

10 wrzesień – niedziela

        Kazanie na wszystkch Mszach     

        Świętych wygłosi

        ks. Jose Maniparambil

 

ZAPRSZAMY

W środę o godz. 7.00 został poświęcony plac pod budowę nowej kaplicy w Bolesławicach. Tego dnia rozpoczęła się budowa kaplicy. Zostały wylane ławy. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc duchową i materialną. Nr konta: Bolesławice 37931700020090155420000020

19 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13 SIERPNIA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     Przez ostatnie dni myśli i serca Polaków, podążają razem z pielgrzymami na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie sprawy narodowe, naszych rodzin i osobiste. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pielgrzymujących.

 

2.     Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie.

 

3.     We wtorek 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Rozkład Mszy świętych jak w każdą Niedzielę. Zgodnie
z tradycją na Mszach Świętych pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. W kościele filialnym w Sierakowie – odpust. Msza święta Odpustowa o godz. 10.30, Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi ks. Piotr Przyborski - nowy kapłan w naszej wspólnocie parafialnej..

 

4.     Z tym świętem Maryjnym pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.

 

5.     Od 15 sierpnia o godz. 12.00 w Bolesławicach wznawiamy odprawianie Mszy świętych w niedziele i uroczystości. Tego dnia poświęcimy pomieszczenie przy ulicy Leśnej 24 w Bolesławicach, w którym na czas budowy nowej kaplicy będziemy sprawowali Msze święte.

 

 

6.     Dzisiejsze ofiary na tacę z racji drugiej niedzieli miesiąca są przeznaczone na potrzeby remontowe naszej parafii - szczególnie na prace związane z rozbudową naszego parafialnego cmentarza. Z serca składamy nasze podziękowanie za wszelkie ofiary duchowe i materialne.

 

7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

8.     Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask.

 

9.     W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: Franciszka Sadowska l. 84 z Kobylnicy i Rafał Jóźwiak l. 41 z Łosina.

                                                                  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.......

 

 

18 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06 SIERPNIA 2023

(Święto Przemienienia Pańskiego)

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     W dzisiejszą niedzielę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Wydarzenie to było umocnieniem wiary Apostołów przed męką Pana Jezusa. Jest ono również zaproszeniem do życia wiarą i poznawania Pana Boga przez sakramenty i modlitwę.

 

2.     Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 9.00 w Kobylnicy oraz po Mszach świętych w Łosinie i Sierakowie zmiana tajemnic Żywego Różańca.            O godz17.30 Nabożeństwo Eucharystyczne. W tym miesiącu modlimy się, aby Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie pomogły młodym ludziom wyruszyć w drogę, żyć Ewangelią i być jej świadkami we własnym życiu i o szczęśliwy i z Bogiem przeżywany czas wakacji i urlopów.

 

3.     Sierpień to w naszym kraju miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie. Zachęcamy wszystkich do szczególnej łączności modlitewnej z pielgrzymami. Starajmy się w tym miesiącu powstrzymywać od alkoholu jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie.

 

4.     W Przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na tacę na rozbudowę naszego parafialnego cmentarza. Z serca dziękujemy wszystkim  naszym parafianom za wszelką pomoc duchową i materialną. Dziękujemy panom za pomoc przy rekultywacji terenu; za poświęcony czas, trud, swoje narzędzia. Nie jesteśmy w stanie wymienić naszych dobrodziejów, gdyż jest ich wielu. Bóg zapłać.

 

5.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. To źródło wiedzy i postaw chrześcijanina w naszej obecnej rzeczywistości.

 

6.     Wszystkim solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia błogosławieństwa Bożego i wszelkich łask, a miłym gościom pięknych chwil wypoczynku.

 

7.     W minionym tygodniu odeszła do wieczności Elfriede Puton l. 92 z Łosina

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …

 

 

 

17 NIEDZIELA ZWYKŁA – 30 LIPCA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.     W tym tygodniu rozpoczyna się miesiąc sierpień. W tym czasie ze wszystkich stron Polski i Europy setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączymy się
w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki.

 

2.     Sierpień jest również miesiącem trzeźwości narodu. Powierzając się opiece Maryi podejmujmy świadome powstrzymywanie się od alkoholu jako wynagrodzenie Bogu za grzechy pijaństwa w naszej ojczyźnie.

 

3.     W poniedziałek 31 lipca wspomnienie św. Jana Bosko. Na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za wszystkich dobrodziei naszej parafii.

 

4.     We wtorek 1 sierpnia mija 79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech ofiara życia tylu młodych synów i córek tej ziemi staje się nieustannie dla każdego
z nas wielką szkołą patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

 

5.     W środę 2 sierpnia ci, którzy nawiedzą kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą otrzymać tak zwany odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu.

 

6.     W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
W czwartek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Najwyższego Kapłana
o 17.30. W piątek odwiedziny chorych od godz. 9.00, o 17.30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa i okazja do spowiedzi. W sobotę dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza święta i nabożeństwo Maryjne o godz. 10.00.

 

7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. To źródło wiedzy i postaw chrześcijanina w naszej obecnej rzeczywistości.

 

8.     Dziękujemy serdecznie wszystkim naszym dobrodziejom, którzy fizycznie, materialnie i duchowo przyczyniają się, że możemy realizować prace na naszym cmentarzu parafialnym. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyczyniają się do rozpoczęcia budowy nowej kaplicy w Bolesławicach, Pani Aleksandrze za udostępnienie pomieszczenia na sprawowanie Eucharystii niedzielnych, które rozpoczniemy od 15 sierpnia.

 

9.     W najbliższym czasie pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Maciej Babiak, kawaler z Gdyni i Magdalena Mazur, panna z Łosina- zap. II

 

10.           W minionym tygodniu odszedł do wieczności Bolesław Furtak l. 67 z Kobylnicy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.30.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …

16 NIEDZIELA ZWYKŁA – 23 LIPCA 2023

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 

1.  W poniedziałek 24 lipca miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych. Wszystkich czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno błagalne w naszym kościele o 17.30.